Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումը Հայաստանի կառավարության առաջնահերթություններից է. Արարատ Միրզոյան (Տեսանյութ)
13/10/2021 11:21
Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև համագործակցությունը զարգանում է առևտրի, կրթության, մշակույթի, առողջապահության, գիտության, պաշտպանության և միջմարդկային փոխանակումների ոլորտներում և մեր սպասելիքները իրականում երկկրողմ համագործակցության առումով շատ ավելին են, Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների հետագա ընդլայնումը Հայաստանի կառավարության առաջնահերթություններից է», - ասաց նախարարը՝ նշելով, թե պլանավորել են անցկացնել երկկողմ քաղաքական խորհրդակցություններ և միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական համատեղ նիստը։
Միրզոյանը երախտագիտություն հայտնեց Հնդկաստանի կողմից տեխնիկական և մարդասիրական օգնության շրջանակներում տրամադրվող աջակցության համար։
ՀՀ ԱԳ նախարարը հայտարարեց նաև, որ Հնդկաստանը կարող է նպաստել Հարավային Կովկասում կայունությանը և խաղաղությանը։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 12-13-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում է Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարը:

Дальнейшее расширение отношений с Индией является одним из приоритетов правительства Армении – Арарат Мирзоян
13/10/2021 13:28
Сотрудничество между Арменией и Индией развивается в сфере торговли, образования, культуры, здравоохранения, науки, обороны и межчеловеческого обмена и наши ожидания в плане двустороннего сотрудничества намного больше, заявил сегодня министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян на совместной пресс-конференции с главой МИД Индии Субраманьямом Джайшанкаром в Ереване.
«Дальнейшее расширение отношений с Индией – один из приоритетов правительства Армении», - сказал министр, отметив, что планируется провести двусторонние политические консультации и очередное заседание межправительственной комиссии.
Арарат Мирзоян поблагодарил Индию за предоставляемую гуманитарную помощь.
Глава МИД Армении также заявил, что Индия может поспособствовать стабильности и миру на Южном Кавказе.
Напомним, глава МИД Индии Субраманьям Джайшанкар 12-13 октября прибыл с официальным визитом в Армению.