Խաղողագործները բողոքի ակցիա են արել «Բագրատ գրուպ» ՍՊԸ-ի դիմաց՝ պահանջելով մթերել բերքը
Խաղողագործներն այսօր բողոքի ակցիա են իրականացրել «Բագրատ գրուպ» ՍՊԸ-ի դիմաց՝ պահանջելով մթերել իրենց բերքը,- գրել է News.am-ը։
Կայքի հետ զրույցում խաղաղագործներից Գևորգ Մխիթարյանը պատմել է, որ ակցիայի ընթացքում իրենք փակել են Հոկտեմբերյան-Գյումրի ավտոճանապարհը։
«Գործարանի դիմացի ճանապարհն էինք փակել, մարզպետարանի աշխատակիցները եկան, ոստիկանությունից եկան ու բացեցին ճանապարհը։ Ոստիկանությունից զգուշացրին, որ եթե մյուս անգամ էլ փակենք ճանապարհը, ապա ուժի կդիմեն, բերման կենթարկեն»,- նշել է խաղողագործը։
Ըստ նրա՝ այդ գործարանն էլ այդքան խաղող մթերելու հնարավորություն չունի։
«Հերթագրված մեքենաներից 5-ը տարան գործարան, մնացածը էլի մնաց։ Նորից նույն վիճակն է։ Այսպես խաբում են ժողովրդին։ Ես մոտ 80 տոննա ունեմ, որի կեսն եմ մթերել, մնացածն էլ անորոշ է, չգիտեմ՝ ինչ պետք է անեմ»,- ասել է Մխիթարյանը։
Խաղողագործը տեղեկացրել է նաև, որ մոտ 15 օր առաջ իրենք գնացել են Էկոնոմիկայի նախարարություն։
«Մեզ ասացին՝ բաժանել ենք գործարանների մեջ, բայց գործարանն էլ ի վիճակի չէ այդքան մթերելու։ Հին գործարան է՝ 60-ականների, օրվա կեսը փչացած է»,- նշել է նա։

Виноградари провели акцию протеста: они требуют закупки винограда
Виноградари 14 октября провели акцию протеста у здания ООО «Баграт груп». Они требуют закупки винограда.
Как заявил в беседе с корреспондентом  News.am один из протестующих Геворк Мхитарян, они также перекрыли дорогу Октемберян-Гюмри. «Мы перекрыли и дорогу напротив предприятия, пришли сотрудники областной администрации, полицейские, и ее открыли. Стражи порядка предупредили, что если опять перекроем дорогу, то они применят силу и подвергнут людей приводу», - заявил он.
По его словам, у ООО «Баграт груп» нет больших возможностей по части закупки винограда. «Из зарегистрированных машин только 5 увезли на завод, остальные опять-таки остались. Ситуация не меняется. А какое может быть решение? Вот так и обманывают народ. У меня около 80 т. винограда, купили лишь половину, что будет с остальной частью, даже не знаю», - сказал протестующий.
Он рассказал о том, что примерно 15 дней назад они ходили в Министерство экономики Армении. «Нам сказали: все поделили между предприятиями, но сам завод не в состоянии столько закупить. Это старый завод, 60-ых годов», - заключил виноградарь.