«Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամները Լին Թրեյսիի հետ քննարկել են անվտանգային, ներքաղաքական և այլ հարցեր
15/10/2021 14:51
Հոկտեմբերի 14-ին «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգային, ներքաղաքական, ինչպես նաև օրակարգային կարևոր այլ հարցեր։ Անդրադառնալով հետպատերազմյան իրավիճակին՝ պատգամավորները դեսպանի ուշադրությունն են հրավիրել Ադրբեջանում մինչ օրս պահվող գերիների վերադարձի, Ադրբեջանի կողմից իրականացված և իրականացվող ռազմական հանցագործությունների, Ալիևի ագրեսիվ հռետորաբանության և ԼՂ հակամարտությունը բանակցային գործընթաց վերադարձնելու կարևորության վրա։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Հայաստանում ընդդիմության նկատմամբ իրականացվող ճնշումները, շինծու քրեական գործերով հետապնդումները և քաղաքական ընդդիմախոսներին լռեցնելու հակաժողովրդավարական ամենատարբեր եղանակները:

Депутаты фракции «Честь имею» обсудили с Линн Трейси внутриполитическую ситуацию и вопросы безопасности
15/10/2021 16:34
Депутаты фракции «Честь имею» 14 октября встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом США в Армении Линн Трейси.
В ходе встречи обсуждались важные вопросы, касающиеся безопасности, внутриполитической ситуации и других вопросов повестки. Обратившись к послевоенной ситуации, депутаты обратили внимание посла на важность возвращения удерживаемых до сих пор в Азербайджане пленных, совершенные и совершаемые Азербайджаном военных преступления, агрессивную риторику Алиева и возвращение нагорно-карабахского конфликта в переговорный процесс.
На встрече обсуждались также осуществляемые в Армении против оппозиции репрессии, преследования по сфабрикованным уголовным делам и использование самых различных антидемократичных методов для усмирения политических оппонентов.