Ադրբեջանական սադրանքները շարունակվելու են և դա լինելու է ՀՀ իշխանության լռության ու Արցախի նկատմամբ ունեցած պատասխանատվությունից փախուստի պայմաններում․ Տիգրան Աբրահամյան
15/10/2021 09:40
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի դիտարկմամբ՝ Արցախում ադրբեջանցիների իրականացրած սադրանքների պատճառահետևանքային կապը շատերի համար ընկալելի կամ բացատրելի չէ, որովհետև ամբողջական տեղեկատվություն չի փոխանցվում:
«Խոսքս միայն վերջին օրերի միջադեպերին չի վերաբերվում։ Իրականում Ադրբեջանը հետպատերազմական ժամանակահատվածում մշտապես տարբեր բնույթի սադրանքների է գնացել, որի մի մասն ուղղակի չի հանրայնացվել»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավորը:
Նա նշել է՝ ճիշտ է, ռուսական խաղաղապահ ուժերն անընդհատ կանխում են իրադրության էսկալացիոն զարգացումները, բայց դրանից ադրբեջանական ագրեսիան չի նվազում և շփման գծի տարբեր հատվածներում տարաբնույթ դրսևորումներ է ունենում։
«Ամենավտանգավորը, որը պետք է արձանագրել, հետևյալն է՝ ադրբեջանական սադրանքների քաղաքականությունը շարունակվելու է և դա տեղի է ունենալու Հայաստանի իշխանությունների լռության, կրավորական կեցվածքի, անտարբերության և Արցախի նկատմամբ ունեցած պատասխանատվությունից փախուստի պայմաններում»,-գրել է պատգամավորը:

В условиях молчания, инертной позиции властей Армении политика азербайджанских провокаций будет продолжаться – Тигран Абрамян
15/10/2021 11:40
Депутат парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамянобратился на своей странице в Facebook к обстрелу азербайджанцами армянских позиций в Арцахе.
«Причинно-следственная связь провокаций азербайджанцев в Арцахе многим непонятна или недоступна, поскольку полная информации не передается.
Речь касается не только инцидентов последних дней. В действительности Азербайджан в послевоенный период постоянно прибегал к различным провокациям, часть которых просто не предавалась гласности», - написал Тигран Абрамян.
Он отметил, хотя российские миротворческие силы постоянно предотвращают эскалацию обстановки, однако от этого азербайджанская агрессия не уменьшается и имеет различные проявления на разных отрезках линии соприкосновения.
«Самое опасное, что нужно констатировать, следующее: политика азербайджанских провокаций будет продолжаться, и это будет происходить в условиях молчания, инертной позиции, безразличия и ухода от ответственности за Арцах властей Армении», - написал депутат.