Կեղծ խաղաղասիրություն քարոզողներն այսօր նոր զիջումներ են պատրաստվում կատարել Կապանում. Փելա սարն ամբողջությամբ անցնում է Ադրբեջանի վերահսկողության ներքո. Աննա Գրիգորյան
16/10/2021 15:06
Կեղծ խաղաղասիրություն քարոզողներն այսօր նոր զիջումներ են պատրաստվում կատարել Կապանում, այս մասին հայտարարել է Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը:
«Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին ընդառաջ իշխանությունները հերթական նվերն են մատուցում իրենց կիրթ ու կառուցողական բարեկամներին`զիջելով ստրատեգիական նշանակության նոր բարձունքներ Կապանում: Փաստացի կերպով Փելա սարն ամբողջությամբ անցնում է Ադրբեջանի վերահսկողության ներքո` անմիջական անվտանգային սպառնալիքներ ստեղծելով նաև հարակից գյուղերի համար»,-նշել է պատգամավորը:
Գրիգորյանն ընդգծել է՝  Ադրբեջանն այլևս կարիք չունի դիմելու նոր սադրանքների, «քանի դեռ կառավարությունում նստածները հոժարակամ մաս-մաս հանձնում են մեր երկրի կարևորագույն, ռազմավարական նշանակության դիրքերը»:

Пропагандисты ложного миролюбия собираются пойти на новые уступки в Капане, гора Пела полностью переходит под контроль Азербайджана – Анна Григорян
16/10/2021 17:05
Пропагандисты ложного миролюбия сегодня собираются пойти на новые уступки в Капане, заявила депутат парламента от фракции «Армения» Анна Григорян.
«В преддверии выборов в органы местного самоуправления власти преподносят очередной подарок своим образованным и конструктивным друзьям, уступая новые высоты стратегического значения в Капане. Фактически, гора Пела полностью переходит под контроль Азербайджана, создавая непосредственную угрозу безопасности также для прилегающих сел», - отметила депутат.
Анна Григорян подчеркнула, что Азербайджану больше не нужно прибегать к новым провокациям, «пока сидящие в правительстве добровольно по частям сдают важнейшие для нашей страны позиции стратегического значения».