Ռոբերտ Քոչարյանի ու Արմեն Գևորգյանի գործով նիստը հետաձգվեց
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ու նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստին դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ ընդմիջման ընթացքում դատարանը պարզեց՝ պաշտպան Լուսինե Սահակյանը դիմում է ուղարկել դատարանի էլեկտրոնային փոստին, որն ստացվել է 13.45-ի սահմաններում։
Դիմումի մեջ Սահակյանը հայտնել է, որ դեռևս շարունակում է ծանոթանալ քրեական գործի բազմահատոր նյութերին։ Պաշտպանը նաև հիշեցրել է, որ նրան դեռևս չեն տրամադրվել դատավարության ընթացում կազմված նյութերը։ Բացի այդ, պաշտպանը հիշեցրել է հայտնի իրավաբան Ռուբեն Սահակյանի մահվան մասին և խնդրել է հետաձգել դատական նիստը։
Լուսինե Սահակյանի պաշտպանյալ Արմեն Գևորգյանն, իր հերթին, տեղեկացրեց, որ ընդմիջման ժամանակ պարզվել է նաև, որ Լուսինե Սահակյանն այդ դիմումն ավելի շուտ է ուղարկել  դատարանի էլեկտրոնային փոստին։ Սակայն, իմանալով, որ դիմումը տեղ չի հասել, Սահակյանը խնդրել է տրամադրել մեկ այլ հասցե և այդ դիմումը նորից է ուղարկել։
Ինչ վերաբերում է պատճառաբանության երկրորդ մասին, ապա, Գևորգյանը նշեց, որ Լուսինե Սահակյանն արդեն երկու օր է օգնում է Ռուբեն Սահակյանի ընտանիքին։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна отложено
Сегодня на заседании суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна судья Анна Данибкян сообщила, что во время перерыва суд выяснил, что адвокат Лусине Саакян отправила заявление по электронной почте, которое получено в районе 13:45.
В заявлении Саакян сообщила, что пока продолжает знакомиться с многотомными материалами уголовного дела. Защитник также отметила, что ей еще не предоставлены составленные в ходе судебного процесса материалы. Кроме того, Лусине Саакян напомнила о смерти известного юриста Рубена Саакяна и попросила отложить заседание.
Подзащитный Лусине Саакян Армен Геворкян в совою очередь сообщил, что во время перерыва выяснилось, что Лусине Саакян отправила это заявление раньше на электронную почту суда, однако оно не было получено. Посему Лусине Саакян попросила дать другой адрес электронной почты и повторно отправила заявление.
Что касается смерти известного юриста, то Геворкян отметил, что Лусине Саакян уже два дня помогает семье Рубена Саакяна.