Դուք նույնիսկ պաշտոնական գրություններին չեք կարողանում արձագանքել, էլ ուր մնաց երկրի առաջ եղած մարտահրավերներից գլուխ հանեք. Տիգրան Աբրահամյանը՝ իշխանությանը
20/10/2021 12:24
«2020 թվականի սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին Արցախում ծավալված լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների ժամանակ, հոկտեմբերի 6-ին, նախնական տեղեկություններով, գերեվարվել էր 18-րդ լեռնահրաձգային դիվիզիայի (Հադրութ) բուժծառայության պետ, փոխգնդապետ Հրանտ Ռուդոլֆի Պապիկյանը։
Սեպտեմբերի 24-ին գրություն եմ ուղարկել Ազգային անվտանգության ծառայություն՝ խնդրելով տեղեկացնել, թե փոխգնդապետ Պապիկյանի ճակատագրի պարզման վերաբերյալ ինչ աշխատանքներ են տարվել և տարվում։
Արդյոք Ադրբեջանը հաստատում է վերջինիս գերության փաստը։ Եթե չի հաստատում, արդյոք ԱԱԾ-ն ունի այլ գործիքակազմ նման դեպքերում զինծառայողների ճակատագիրը ճշտելու և նրանց հայրենադարձումը կազմակերպելու համար։
Օրենքով սահմանված ժամկետն ավարտվել է, սակայն ԱԱԾ-ն որևէ ձևով չի արձագանքել։ Պետական կառավարման համակարգ գոյություն ունի՞, թե՞ ոչ։ Սա արդեն 4-րդ նման դեպքն է։
Ու այս իշխանությունը ուզում է մեր հանրությանը համոզել, թե ի վիճակի է երկրի առաջ եղած բարդ գործընթացներում մեր շահերը ներկայացնել։
Դուք նույնիսկ պաշտոնական գրություններին չեք կարողանում արձագանքել, էլ ուր մնաց երկրի առաջ եղած մարտահրավերներից գլուխ հանեք։ Պարզ գրություն առանց ինտրիգների, ներքաղաքական կոնտեքստի և շահարկումների՝ հայի ճակատագրի մասին՝ անպատասխան»։

Вы не можете ответить даже на официальные письма, где уж там, чтобы разбираться в  серьезных вызовах, вставших перед страной – Тигран Абрамян
20/10/2021 13:38
Вы не можете ответить даже на официальные письма, где уж там, чтобы разбираться в серьезных вызовах, вставших перед страной – Тигран Абрамян
«В ходе развязанных в сентябре-ноябре 2020 года широкомасштабных боевых действий в Арцахе, по предварительным данным, 6 октября был захвачен в плен начальник медицинской службы 18-й горнострелковой дивизии (Гадрут), подполковник Грант Рудольфович Папикян.
24 сентября я направил письмо в Службу национальной безопасности, попросив сообщить, какие работы проводились и проводятся для выяснения судьбы подполковника Папикяна?
Подтверждает ли Азербайджан факт его пленения? Если не подтверждает, есть ли у СНБ другой инструментарий для выяснения судьбы военнослужащих в подобных случаях и организации их репатриации на родину?
Установленный законом срок истек, однако СНБ не предоставила никакого ответа. Система государственного управления существует или нет? Это уже четвертый подобный случай.
И эта власть хочет уговорить наше общество в том, что в состоянии представлять наши интересы в сложнейших процессах, связанных с нашей страной.
Вы не можете ответить даже на официальные письма, где уж там, чтобы разбираться в  серьезных вызовах, вставших перед страной. Без ответа осталось простое письмо, без интриг, внутриполитического контекста и спекуляций – о судьбе армянина», - написал Тигран Абрамян.