Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 46 նոր դեպք է գրանցվել
Հոկտեմբերի 22-ին կատարվել է 140 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 46 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակակիրները հիմնականում Ստեփանակերտ քաղաքից են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 124 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 52-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15495 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1594-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлены 46 случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 22 октября проведены 140 тестов на коронавирус, в республике выявлены 46 новых случаев заражения коронавирусом. Зараженные в основном жители Степанакерта.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 124 пациента с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 14 пациентов как крайне тяжелое, 52 – как тяжелое, а пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 15 495 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 1594 – зарегистрирован положительный результат.