Մի հաջողության պատմություն. Մեկ հարկի ներքո (Տեսանյութ)
2018թ. A1 Group-ը Շենգավիթում Բիզնես կենտրոն հիմնեց, որտեղ մեկ հարկի ներքո հավաքվեցին ՏՏ, մարքեթինգային, հաշվապահական, այլ ոլորտներում գործող կազմակերպություններ:
«Շենքը բավականին հետաքրքիր ճարտարապետական կառույց է, որը վերակառուցման կարիք ուներ: Հաշվի առնելով բիզնես տարածքների նկատմամբ աճող հետաքրքրությունը, գաղափար առաջացավ վերակառուցել այն եւ դարձնել Բիզնես կենտրոն, ինչը եւ իրականացրեցինք Կոնվերս Բանկի հետ: Բանկի հետ համագործակցության արդյունքում ստացանք այսպիսի գեղեցիկ կառույց», - ասում է A1 Group-ի ներկայացուցիչ Աշոտ Գրիգորյանը:
Նրա խոսքով, վերջին շրջանում բիզնես տարածքների նկատմամբ պահանջարկը սկսել է աճել: Ընկերությունը մտադիր է եւս մեկ Բիզնես կենտրոն հիմնել:
«Քանի որ մեծ նախագծերի իրականացումը սեփական միջոցներով բավականին բարդ  է, բոլոր ընկերությունները դիմում են վարկային միջոցների: Նախագիծը մենք նախատեսում ենք իրականացնել Կոնվերս Բանկի հետ համատեղ՝ հաշվի առնելով առկա հաջողված ծրագրերը», - ասում է Աշոտ Գրիգորյանը:
Կոնվերս Բանկի ՓՄՁ վարկավորման պրոդուկտների մասին մանրամասն տեղեկատվությունն առկա է Բանկի պաշտոնական կայքում։

История успеха. Под одной крышей
В 2018 году компания A1 Group создала Бизнес-центр в Шенгавите, объединив под одной крышей компании, работающие в сфере информационных технологий, маркетинга, бухгалтерского учета, и в других областях.
«Здание представляло собой довольно привлекательную архитектурную структуру, которая нуждалась в реконструкции. На фоне растущего интереса к бизнес-центрам, возникла идея произвести реконструкцию здания и превратить его в Бизнес-центр, что мы и осуществили в сотрудничестве с Конверс Банком. Такое замечательное здание является результатом нашего сотрудничества с банком», - говорит Ашот Григорян, представитель компании A1 Group.
По его словам, в последнее время растет спрос на бизнес-помещения, и компания намерена создать еще один бизнес-центр.
«Поскольку реализация масштабных проектов собственными силами достаточно сложная задача, все компании обращаются за привлечением кредитных ресурсов. Мы планируем осуществить этот проект совместно с Конверс Банком, с учетом текущих, уже успешно реализуемых программ», - говорит Ашот Григорян.
Подробная информация о продуктах Конверс Банка по кредитованию малого и среднего бизнеса доступна на официальном сайте Банка