Ընդդիմությունը չի բացառում, որ մինչև նոյեմբերի 9-նն էլ կարող է պայքարի դուրս գալ
Ընդդիմության համար գլխավոր խնդիր է՝ օգտագործել բոլոր գործիքները «մի նոր ոչ հայանպաստ վիճակ չառաջացնելու համար»։
«Մենք բոլոր գործիքներն օգտագործելու ենք, որ կանխենք։ Այն, ինչ ներկայում անում է Հայաստանի իշխանությունը, պետք է լինի հրապարակային. իշխանությունը չի կարող իր թաքուն կեցվածը շարունակել, սա սկզբունքային հարց է», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
Անդրադառնալով նոյեմբերի 9-ին ու 10-ին հրավիրվող հանրահավաքներին՝ Արծվիկ Մինասյանն ասաց, որ դեռևս 20 օր առաջ են նրանք դիմել քաղաքապետարանին։
«Հիմա այն նոր զարգացումները, որ կատարվում են կամ տեղի են ունենում, դա չի նշանակում, որ այս ծրագիրը փոփոխման ենթակա չէ, ցանկացած պահի, ցանկացած օր, ցանկացած ժամի, որպես հրատապ միջոցառում, հնարավոր է ցանկացած պահանջ դրվի ու դնելու ենք, եթե մեր համար տեսանելի ինչ-որ բան լինի», - ասաց նա։
Մինասյանի խոսքով՝ իրենց խնդիրն է լինելու պատասխան պահանջել այս իշխանությունից, որ հասկանան՝ ինչ է կատարվում։ Նա չբացառեց, որ մինչև նոյեմբերի 9-նն էլ կարող են լինել հրատապ միջոցառումներ։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանն էլ ասաց, որ պատրաստ են աջակցել, համագործակցել, միանալ ցանկացած իրական ընդդիմադիր քաղաքական միավորի այն միջացառումներին, որոնք միտված են Հայաստանի արժանապատվությունը վերադարձնելուն։
Հայկ Մամիջանյանի խոսքով՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր ողջ գործիքակազմով փորձել ու փորձում է կանգնեցնել աղետը։
Արծվիկ Մինասյանն էլ նշեց, թե եթե պահանջվում է, որ այդ օրը բոլորը լինեն փողոցոմ, վստահ է՝ բոլորն էլ կլինեն։

Оппозиция не исключает, что может выйти на борьбу до 9 ноября
Основная задача оппозиции – использовать все возможные инструменты для предотвращения «какой-то неблагоприятной для Армении ситуации».
«Мы используем все инструменты, чтобы предотвратить это. То, что делает сейчас власть Армении, должно быть публичным: власть не может продолжать свои тайные действия, это принципиальный вопрос», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян.
Что касается созванных 9 и 10 ноября митингов, Арцвик Минасян отметил, что они еще 20 дней назад подали заявку в мэрию.
«Сейчас, в условиях, когда налицо или появились новые развития, эта программа может быть изменена. В любой день, в любой момент в качестве срочного мероприятия может быть поставлено любое требование и, если мы что-то заметим, то  поставим», - сказал он.
По словам Минасяна, их задача – потребовать ответа от этих властей, чтобы понять, что происходит. Он не исключил, что срочные мероприятия могут быть организованы и до 9 ноября.
Секретарь фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян в свою очередь сказал, что они готовы поддержать, сотрудничать, присоединиться к любому мероприятию реальной оппозиционной политической единицы, которое нацелено на восстановление достоинства Армении.
По словам Айка Мамиджаняна, третий президент Армении Серж Саргсян, используя весь инструментарий, пытался и пытается предотвратить это бедствие.
Арцвик Минасян отметил, что если потребуется, чтобы в этот день все были на улице, то уверен, что все будут.