«Կկոտրվի այն առասպելն ու միֆը, թե այս իշխանություններն ընդամենն ապիկար են, կոռուպցիոներ չեն». ընդդիմադիրները գնում են «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հետքերով (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները նախատեսել են քննիչ հանձնաժողովի ստեղծում, որը կուսումնասիրի «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամից գումարները պետական բյուջե փոխանցման օրինականությունը։
«Հաշվի առնելով նաև ԱԺ քննիչ հանձնաժողովների գործիքակազմը՝ սա հնարավորություն կտա նաև ուսումնասիրել, առհասարակ, ծախսվող գումարների արդյունավետությունը», - լրագրողների հետ հանդիպմաննն ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
Նրա կարծիքով՝ «օդում կախված լուրերի» հաստատման պարագայում ևս մեկ անգամ կկոտրվի այն առասպելն ու միֆը, թե այս իշխանություններն ընդամենն ապիկար են, կոռուպցիոներ չեն։
«Մենք պնդում ենք դրա հակառակը ու, վստահ եմ, հանձնաժողովի աշխատանքների ընթացքում դա մեկ անգամ ևս կապացուցվի», - ասաց պատգամավորը։

«Будет разрушен тот миф, что эти власти просто бездарные, а не коррупционеры» – оппозиция выяснит, как были потрачены средства Всеармянского фонда «Айастан»
25/10/2021 13:28
Парламентские фракции «Армения» и «Честь имею» сформируют следственную комиссию, которая изучит законность перечисления собранных Всеармянским фондом «Айастан» средств в государственный бюджет.
«Учитывая также инструментарий следственных комиссий парламента, это предоставит возможность изучить в том числе эффективность расходования финансовых средств в целом», - заявил сегодня секретарь фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян на встрече с журналистами.
По его мнению, в случае подтверждения «висящих в воздухе слухов» в очередной раз будет разрушен тот миф, легенда, что эти власти просто бездарные, а не коррупционеры.
«Мы утверждаем обратное, и я уверен, что это будет еще раз доказано в ходе деятельности комиссии», - сказал депутат.