Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 43 նոր դեպք է գրանցվել, կա մահվան երկու դեպք
Հոկտեմբերի 25-ին կատարվել է 138 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 43 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 135 վարակակիր: Բժիշկները 18 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 70-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Կա մահվան երկու դեպք։ Հիվանդներից 73-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր սիրտ-անոթային անբավարարություն: 64-ամյա տղամարդը նույնպես մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ 40% թոքերի հյուսվածքի ախտահարումով:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 15888 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1726-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 43 случая заражения коронавирусом, зарегистрированы два случая смерти
В Арцахе 25 октября проведены 138 тестов на коронавирус, в республике выявлены 43 случая заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 135 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 18 пациентов как крайне тяжелое, 70 – как тяжелое, а пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В Арцахе зарегистрированы два случая смерти от коронавирусной болезни. Скончались 73-летняя женщина, у которой была диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, сердечная недостаточность, и 64-летни мужчина, у которого также была диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, 40 % поражение лёгких.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 15888 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 1726 – зарегистрирован положительный результат.