«Ժողովուրդ». Ինչու էր ԱԺ եկել հենց Կամո Քոչունցը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, երկու օր առաջ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Կամո Քոչունցն Ազգային ժողովում էր: Նա հրաժարվեց ինչպես լրագրողների, այնպես էլ պատգամավորների որևէ հարցի պատասխանելուց: Իսկ ինչո՞ւ էին հենց նորանշանակ տեղակալին գործուղել Ազգային ժողով:
Բանն այն է, որ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալներից մեկը՝ Ստեփան Գալստյանը, կալանքի տակ է, մյուս տեղակալ Անդրանիկ Մակարյանի դեմ պատերազմի մասով հարուցված քրեական գործ է առկա, մյուս տեղակալ Արայիկ Հարությունյանը, որը եղել է բանակային 2-րդ կորպուսի հրամամանատար, կրկին նոր է նշանակվել պետի տեղակալի պաշտոնում: Այս ամենը հաշվի առնելով՝ որոշում է կայացվել հենց Կամո Քոչունցին ուղարկել Ազգային ժողով, որը համեմատաբար ավելի պատրաստված է:
Ի դեպ, Պաշտպանության նախարարությունում արդեն խոսակցություններ կան, որ չնայած Կամո Քոչունցը պրոֆեսիոնալ գեներալ է, բայց երկար չի դիմանա ԳՇ պետի տեղակալի պաշտոնում»։

«Жоховурд»: Почему в парламент командировали именно Камо Кочунца
Как известно, два дня назад заместитель начальника Генштаба ВС Армении Камо Кочунц был в Национальном Собрании. Он отказался отвечать как на вопросы журналистов, так и депутатов, пишет газета «Жоховурд». Почему именно новоназначенного заместителя ГШ ВС командировали в парламент?
«Дело в том, что один из заместителей начальника ГШ ВС Армении Степан Галстян находится под арестом, против другого заместителя Андраника Макаряна возбуждено уголовное дело по части войны, третий заместитель Араик Арутюнян, который занимал ранее должность командующего вторым армейским корпусом, также недавно назначен на заместителем начальника ГШ. Учитывая все это, было решено отправить в парламент именно Камо Кочунца, который сравнительно более подготовлен.
Кстати, в министерстве обороны уже муссируются разговоры, что хотя Камо Кочунц – профессиональный генерал, вряд ли сможет долго продержаться на посту заместителя начальника Генштаба», - пишет газета.