Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 65 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է մեկ մարդ
Հոկտեմբերի 27-ին կատարվել է 140 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 65 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 148 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 73-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Կա մահվան 1 դեպք։ Հիվանդը 69-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, պրոգրեսիվ պոլիօրգան անբավարարութուն մի շարք ուղեկցող հիվանդություններ:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 16197 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1828-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 65 случаев заражения коронавирусом, зарегистрирован один случай смерти
В Арцахе 27 октября проведены 140 тестов на коронавирус, в республике выявлены 65 случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 148 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 73 – как тяжелое, а пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В Арцахе зарегистрирован один случай смерти от коронавирусной болезни. Скончалась 69-летняя женщина, у которой была диагностирована двухсторонняя полисегментарная пневмония, полиорганная недостаточность и сопутствующие заболевания.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 16197 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 1828 – зарегистрирован положительный результат.