ԱԱԾ-ին 2022 թվականի բյուջեով կհատկացվի 42 միլիարդ 669 միլիոն դրամ
2022 թվականի բյուջետային նախագիծն Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մասով նախատեսում է 13 միլիարդ 975,8 միլիոն դրամ ծախսեր, ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստերում հայտարարեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
«2021 թվականի ճշտված բյուջեի գումարը կազմել է 14 միլիարդ 216,7 միլիոն դրամ», - ասաց նա։
Նախարարի խոսքով՝ ՀՀ ոստիկանությանը 2022 թվականի բյուջետային նախագծով նախատեսված է 66 միլիարդ 585,6 միլիոն դրամ։
«Ըստ նախագծի՝ 2021 թվականի հաստատված բյուջեն կազմել է 64 միլիարդ 562 միլիոն դրամ», - ասաց նա։
Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, որ Ազգային անվտանգության ծառայությանը 2022 թվականի համար սահմանվել է 42 միլիարդ 669 միլիոն դրամ, որը 2021 թվականի հաստատված բյուջեի նկատմամբ ավելի է 22,85 տոկոսով։
«Հաստատված բյուջեով ֆինանսավորումը կազմել է 34 միլիարդ 733 միլիոն դրամ», - ասաց Ֆինանսների նախարարը։

В проекте бюджета на 2022 год увеличены расходы на национальную безопасность
В проекте государственного бюджета на 2022 год предусматривается предоставить министерству по чрезвычайным ситуациям 13 млрд. 975,8 млн. драмов, заявил сегодня на совместном заседании постоянных комиссий Национального Собрания министр финансов Тигран Хачатрян.
«Согласно уточненному бюджету на 2021 год, эта сумма составляла 14 млрд. 216,7 млн. драмов», - сказал министр.
По его словам, полиции Армении планируется предоставить 66 млрд. 585,6 млн. драмов.
«Согласно проекту, утвержденный бюджет на 2021 год составлял 64 млрд. 562 млн. драмов», - сказал министр финансов.
Тигран Хачатрян отметил, что Службе национальной безопасности предусматривается предоставить 42 млрд. 669 млн. драмов, что по сравнению с бюджетом на 2021 год больше на 22,85 процентов.
«Согласно утвержденному бюджету, финансирование составило 34 млрд. 733 млн. драмов», - сказал министр финансов.