Ընդդիմության համար առաջնագիծը փակ է, որովհետև նման քաղաքական որոշում է «վերևից» իջեցված. Տիգրան Աբրահամյան
01/11/2021 16:21
Պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը պարզաբանել է, թե ինչու ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանին չի թույլատրվում այցելել սահմանագիծ։
«Մինչ դռնփակ նիստում պաշտպանության նախարարը «պարզաբանում էր», թե ինչո՞ւ է արգելվում ինձ՝ որպես պաշտպանության և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի մշտական անդամ, այցելել սահմանագիծ, պարզվեց, որ նույն հանձնաժողովի իշխանությունը ներկայացնող անդամները նախորդ շաբաթ հնարավորություն ունեցել են այցելելու»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Աբրահամյանը։
Նա ընդգծել է՝ նախարարի պարզաբանումը փակ նիստում էր, չի հանրայնացնի, բայց նույն «խնդիրները» ենթադրում է, որ խաղի կանոնները պետք է գործեն բոլորի համար։
«Եվս մեկ անգամ համոզվեցի՝ ընդդիմության համար առաջնագիծը փակ է, որովհետև նման քաղաքական որոշում է «վերևից» իջեցված։

Передовая линия закрыта для оппозиции, поскольку «сверху» спущено такое  политическое решение – Тигран Абрамян
01/11/2021 17:14
Передовая линия закрыта для оппозиции, поскольку «сверху» спущено такое политическое решение – Тигран Абрамян
Министр обороны Аршак Карапетян сегодня объяснил, почему депутату фракции «Честь имею» Тиграну Абрамяну не разрешается посетить линию соприкосновения между Арменией и Азербайджаном.
«Пока на закрытом заседании министр обороны "разъяснял", почему мне как члену постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности запрещается посещать передовую линию, выяснилось, что депутаты правящей фракции из этой же комиссии на прошлой неделе имели возможность посетить границу», - написал на своей странице в Facebook Тигран Абрамян.
Он подчеркнул, что поскольку разъяснение министра было предоставлено на закрытом заседании, не будет оглашать содержание, однако те же «проблемы» предполагают, то правила игры должны действовать для всех.
«В очередной раз убедился, что передовая линия закрыта для оппозиции, поскольку подобное политическое решение спущено "сверху".