Որոտան, Բարձրավան, Շուռնուխ համայնքները հիմա էլ կապ ունեն, տրանսպորտ կա, շարժ կա. Գնել Սանոսյան
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը վստահեցնում է՝ Որոտանում, Բարձրավանում, Շուռնուխում կապի խնդիր չկա։
«Մենք Սյունիքում բազմաթիվ ճանապարհներ ենք կառուցում հիմա ու շարունակելու ենք կառուցել՝ սկսած կարևոր ռազմավարական ճանապարհներից, սկսած Հյուսիս-հարավի Սիսիան-Քաջարան և այլ հատվածներց մինչև դաշտամիջյան ճանապարհներ», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախարարը։
Նա նշեց, թե միայն հաջորդ տարի մոտ 500 կիլոմետր դաշտամիջյան ճանապարհ են պլանավորում կամ նախագծել, կամ դրա մի մասը կառուցել։
«Կան միջհամայնքային ճանապարհներ, համայնքային նշանակության ճանապարհներ, այսինքն՝ բազմաթիվ ծրագրեր կան, որոնց մի մասը նախատեսված չէր, մի մասը նախատեսված էր, մի մասը հընթացս կան խնդիրներ, այնպես որ՝ պրոցես է, անում ենք», - նշեց Սանոսյանը։
Անդրադառնալով Գորիս-Կապան ճանապարհին՝ նախարարն ընդգծեց.
«Հիմա Որոտան, Բարձրավան, Շուռնուխ, բոլոր այդ  համայնքների ուղղությամբ հենց այս պահին շինարարներն աշխատում են, ճանապարհները հնարավորինս բարեկարգում են։ Նշված բոլոր համայնքները հիմա էլ կապ ունեն, տրանսպորտ կա, շարժ կա», - ասաց Սանոսյանը՝ չպատասխանելով այլ հարցերի։

Общины Воротан, Бардзраван, Шурнух и сейчас обеспечены связью, работает транспорт – Гнел Саносян
Министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саноян уверяет, что общины Воротан, Бардзраван, Шурнух и сейчас обеспечены связью.
«Мы сейчас строим в Сюнике многочисленные дороги и продолжим строить, начиная с важных стратегических дорог, участка Сисиан-Каджаран дороги «Север-Юг» и другие, в том числе полевые дороги», - заявил в беседе с журналистами министр. участка Сисиан-Каджаран
Он отметил, что только в будущем году они планируют спроектировать и частично построить порядка 500 км полевых дорог.
«Есть межобщинные дороги, дороги общинного значения, то есть, есть многочисленные программы, часть которых не предусматривалась, часть – предусматривалась, а другая –проблемы возникли по ходу. Посему это процесс, мы занимаемся», - отметил он.
Касаясь межгосударственной дороги Горис-Капан, министр подчеркнул:
«В направлении общин Воротан, Бардзраван, Шурнух сейчас строители работают, дороги по возможности благоустраиваются. Все указанные общины и сейчас обеспечены связью, есть транспорт, движение», - сказал Саносян, не ответив на другие вопросы.