«Ադրբեջանն ու ՀԱՊԿ-ը պայմանավորվում են». Հովիկ Աղազարյանը կբարձրացնի ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի գործունեության նպատակահարմարության հարցը
16/11/2021 15:56
Ազգային ժողովի ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը հայտարարեց, թե բոլորը վստահ են բանակի վրա, հայկական զորքի վրա:
«Իրենք իրենց աշխատանքներն են կատարում, պաշտպանում են հայրենիքը, մենք էլ մեր աշխատանքը պետք է կատարենք», - ասաց նա:
Պատգամավորի խոսքով` այն, ինչ տեղի է ունենում այսօր Ադրբեջանի կողմից, անթույլատրելի է:
«Այն, ինչ տեղի է ունենում այսօր Ադրբեջանի կողմից ՀԱՊԿ-ի լռելյայն պահվածքի ներքո, որը, կներեք համարձակությանս համար, որոշ դեպքերում հիշեցնում է նաև ինչ-որ տեղ պայմանավորվածություն, անթույլատրելի է: ՀԱՊԿ մեր գործընկերները պետք է հասկանան, որ մենք միշտ ունեցել ենք ու այսօր էլ ունենք այլընտրանքի հնարավորություն ու, եթե մեր գործընկերները չկատարեն իրենց պարտավորությունները ու պարտականությունները, ոչ թե մենք խնդրենք իրենց, այլ իրենք պարտավոր են կատարել իրենց պարտականությունները, ապա ես, որպես ԱԺ պատգամավոր, ում շատ-շատերը համարում են ռուսամետ քաղաքական գործիչ, հնարավորության դեպքում կբարձրացնեմ ՀԱՊԿ-ի շրջանակում մեր հետագա գործունեության նպատակահրամարության հարցը», - հայտարարեց Աղազարյանը:

«Азербайджан и ОДКБ договариваются» – Овик Агазарян поднимет вопрос целесообразности деятельности Армении в ОДКБ
16/11/2021 16:16
Депутат парламента от фракции «Гражданский договор» Овик Агазарян заявил, что все уверены в армянской армии и войсках.
«Они выполняют свою задачу, защищают родину, а мы должны делать свою работу», - сказал он.
По словам депутата, осуществляемые сегодня со стороны Азербайджана действия  – недопустимы.
«То, что происходит сегодня со стороны Азербайджана в условиях молчания ОДКБ, которое, извините за смелость, в некоторых случаях напоминает также какую-то договоренность,  – недопустимо. Наш партнер ОДКБ должна понять, что у нас всегда была и сегодня есть возможность альтернативы, и если наши партнеры не выполнят свои обязательства и обязанности, не мы должны просить их, а они обязаны выполнить свои обязанности, то я как депутат парламента, которого многие считают пророссийским деятелем, подниму при возможности вопрос целесообразности  нашей дальнейшей деятельности в ОДКБ», - заявил Агазарян.