Հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը կիրառում է հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ. ՀՀ ՊՆ
16/11/2021 14:22
14։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ շարունակում է լարված մնալ, հայտնում են ՊՆ-ից:
Ինչպես արդեն հաղորդվել էր, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ սադրանքի էին դիմել՝ հարձակում գործելով տվյալ ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա։
Հակառակորդը կիրառում է հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։ Հայկական կողմը դիմել է համարժեք գործողությունների։ Ինտենսիվ փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդն ունի զրահատեխնիկայի կորուստ։

ВС Азербайджана применяют на восточном направлении армяно-азербайджанской границы артиллерию, бронетехнику и стрелковое оружие различных калибров – Минобороны Армении
16/11/2021 14:47
По состоянию на 14:00, обстановка на восточном направлении армяно-азербайджанской границы продолжает оставаться напряженной, сообщает министерство обороны Армении.
Как уже сообщалось, подразделения ВС Азербайджана предприняли новую провокацию в восточном направлении границы Республики Армения, совершив нападение на размещенные на данном направлении армянские позиции.
«Противник применяет артиллерию, бронетехнику и стрелковое оружие различных калибров. Подразделения ВС Армении предприняли соразмерные действия. В результате интенсивной перестрелки у противника есть потери в бронетехнике», - говорится в сообщении Минобороны