Մենք տեր ենք մեր որդեգրած մոտեցմանը. այս իշխանությունները պետք է հեռանան, որպեսզի կարողանանք վերականգնել երկրի ինքնիշխանությունը. Արծվիկ Մինասյան
19/11/2021 11:37
Քաղաքական մեծամասնությունն այդպես էլ չի գիտակցում իր դերակատարությունը, իր ստացած մանդատի արժեքը, ստորադասում է առաջնային հարցերը երկրորդայինից, և, որ ամենավատն է, շարունակում է մնալ նույն վիճակում, խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Երկրի անվտանգության կարևորագույն խնդիրներն օրակարգային հարց դարձնելու փոխարեն, փորձում են հերթական կեղծիքներով շեղել հանրությանը ստեղծված ծանրագույն վիճակից։ Մենք տեր ենք մեր որդեգրած մոտեցմանը, այն է՝ երկրի անվտանգության, ինքնիշխանության ու արժանապատվության վերականգնման համար այս իշխանություններն ընդամենը խոչընդոտ են, սպառնալիք են», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
Պատգամավորի խոսքով՝ այս իշխանությունները պետք է հեռանան, որպեսզի իրենք կարողանան վերականգնել երկրի ինքնիշխանությունը և արժանապատվությունը։

Арцвик Минасян: Мы привержены нашему подходу – эти власти должны уйти для восстановления суверенитета страны
19/11/2021 12:06
Политическое большинство так и не смогло осознать свою роль, ценность полученного мандата, не отличает первоочередные вопросы от второстепенных, и что хуже всего, продолжает оставаться в том же состоянии, заявил сегодня на брифинге секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян.
«Вместо того чтобы сделать приоритетом важнейшие вопросы безопасности страны, пытаются отвлечь внимание общества от создавшейся тяжелейшей ситуации очередными фальсификациями. Мы привержены нашему подходу, в частности – эти власти являются препятствием, угрозой для восстановления безопасности, суверенитета страны», - сказал Арцвик Минасян.
По словам депутата, эти власти должны уйти, чтобы они могли восстановить суверенитет и достоинство страны.