Այլևս ոչ մեկը չի օգնելու հայ ժողովրդին, մե՛նք պիտի կռիվ տանք մեզ համար․ Կարին Տոնոյան
«Հայ զինվորն այսօր իրեն անտեր է զգում։ Հայ զինվորն այսօր չգիտի՝ ինքը վաղը կլինի, թե չի լինի։ Մենք 5 000 զավակ տվեցինք՝ հավատալով խարդախություններին, հավատալով ստերին։ Հիմա մեզ ասում են՝ էլ սուտ չենք խոսում։ Ո՞նց հավատանք», - Հանրապետության հրապարակում ընթացող բողոքի ակցիայի ժամանակ ասաց շարժման նախաձեռնող Կարին Տոնոյանը։
Նա տարակուսեց հասարակության այն հատվածի դիրքորոշումից, որը պատերազմից մեկ տարի անց, Սյունիքում տալով բազմաթիվ զոհեր, գերիներ, դեռ շարունակում է հավատալ իշխանություններին։
«Շարունակում ենք հավատալ խաբողին, ստողին, երկիր տվողին, բայց չենք հավատում իրար, կասկածում ենք իրար։ Նրանք, ովքեր իրենց հոգում ունեն ուժ՝ հաղթահարելու այդ կասկածը, խնդրում եմ՝ դուրս եկեք փողոց, ու մենք կարող ենք հասնել մեծ հաղթանակի։ Այլևս ոչ մեկը չի օգնելու հայ ժողովրդին։ Մենք պիտի հասկանանք, որ մե՛նք ենք կռիվ տալու մեզ համար, որ միայն մե՛զ վրա հույսներս դնելով՝ կարող ենք երկիրը պահել։ Դա ապացուցել են մեր զավակները 44-օրյա պատերազմում, դա ապացուցել են պատմության ընթացքում մեր բոլոր փառապանծ հերոսները։ Եթե մենք պիտի զիջենք այն հողը, որը շաղախված է նրանց արյունով, ուրեմն ապրելու իրավունք անգամ չունենք», - ասաց Կարին Տոնոյանը։

Армянскому народу больше никто не поможет, мы сами должны бороться – Карин Тоноян
«Армянский солдат не чувствует заботы государства. Армянский солдат не знает, что с ним будет завтра. У нас 5000 погибших из-за того, что поверили мошенничеству, поверили лжи. Как мы можем верить им сейчас?», - заявила сегодня на площади Республики инициатор движения «5165» Карин Тоноян.
Она выразила недоумение позицией той части общества, которая через год после войны, многочисленных жертв и пленных в Сюнике, все еще продолжает верить властям Армении.
«Продолжаем верить лжецу, обманщику, сдавшему страну, но мы не верим друг другу, подозреваем друг друга. Те, кто силен духом, преодолеют это подозрение. Прошу выйдите на улицу и мы сможем добиться победы. Армянскому народу больше никто не поможет. Мы должны понять, что мы сами должны бороться за себя, можем сохранить нашу страну, только надеясь на себя. Это доказали наши сыновья в ходе 44-дневной войне, это доказали все наши славные герои в процессе истории. Если мы должны уступить ту землю, которая омыта их кровью, значит, не имеем права жить», - сказала Карин Тоноян.