«Փաստ». Փաշինյանն իրեն հաճելի հարցերով «ասուլիս» կտա
«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է այսօր մամուլի ասուլիս տալ: Սակայն ոչ թե լրատվամիջոցների հետ դեմ առ դեմ հանդիպման ու «կենդանի» շփման միջոցով, այլ իր սիրելի Ֆեյսբուքով: Այդ մասին երեկ գրել է Փաշինյանը՝ տեղեկացնելով, որ ֆեյսբուքյան իր էջի եթերում կպատասխանի լրատվամիջոցների և հասարակական կազմակերպությունների հարցերին: Սոցցանցերում շատերն էին արձանագրում, որ Փաշինյանը փաստացի գնում է ընտրված, իրեն հաճելի հարցերով «ասուլիս» կազմակերպելու ճանապարհով:
Բանն այն է, որ, ըստ Նիկոլ Փաշինյանի, հարցուպատասխանի տևողությունը կլինի 1,5-ից 2 ժամ: Եթե հաշվի առնենք, որ Փաշինյանը յուրաքանչյուր հարցի պատասխանում է «ծամծմված», երկարաշունչ, թեմայից թեմա նետվելով, ինչպես ասում են, вокруг да около, պետք է ենթադրել, որ նա հազիվ կարողանա պատասխանել 10-15 հարցի: Այնինչ, երեկ մինչ երեկո նրա գրառման տակ 1000-ից ավելի արձագանք կար: Ու թեպետ հստակ նշված էր, որ պատասխանելու է լրատվամիջոցների և հասարակական կազմակերպությունների հարցերին, արձագանքների մեծ մասը քաղաքացիների կողմից էր: Ընդ որում, դրանք դժվար է նույնիսկ հարց անվանել:
Նախ՝ ակնհայտ էր ուղղորդված, կազմակերպված արձագանքների բավականին մեծ քանակը՝ «մեր փրկիչ», «մեր սիրելի վարչապետ» ստանդարտ ոճի մեջ: Իսկ ընդհանուր առմամբ, գերակշռում էր «ե՞րբ եք հեռանալու» հարցը՝ ամենատարբեր ձևակերպումներով: Ի դեպ, մենք ունենք տեղեկություններ, որ շուտով կարող է հրապարակվել «100 փաստ», բայց այս անգամ ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանի հեղինակությամբ, այլ ընդդիմադիր շրջանակների: Խոսքը Փաշինյանի ու իր կառավարության ձախողած «100 փաստի» մասին է: Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ դրա հրապարակումը ձգձգվում է այն պատճառով, որ դեռ չեն կարողանում բոլոր ոլորտներում ձախողումների հազարավոր փաստերից ընտրել ամենաակնառու 100-ը...»։

«Паст»: Пашинян устроил «пресс-конференцию» с приятными для него вопросами
Газета «Паст» пишет, что Никол Пашинян решил сегодня провести пресс-конференцию. Однако встреча пройдет не  лицом к лицу с представителями СМИ, а в прямом эфире его любимой социальной сети Facebook. Никол Пашинян сообщил об этом накануне, отметив, что ответит в прямом эфире на своей странице в Facebook на вопросы СМИ и общественных организаций.
«Многие в соцсетях констатируют, что Пашинян решил пойти по пути организации «пресс-конференции» с приятными и удобными для него вопросами.
Дело в том, что согласно Николу Пашиняну, общение будет длиться полтора или два часа. Если учитывать, что Пашинян отвечает на каждый вопрос долго и нудно, переходя от одной темы к другой, как говорят, вокруг да около, то можно предположить, что он сможет ответить на 10-15 вопросов. Между тем, накануне до вечера под его записью было оставлено больше 1000 комментариев. И хотя четко отмечалось, что он ответит на вопросы СМИ и общественных организаций, большая часть записей оставлены гражданами. Причем, их сложно даже назвать вопросом.
Прежде всего, бросается в глаза большое количество целенаправленных, организованных комментариев в стандартном стиле «наш спаситель», «наш любимый премьер». А в целом превалирует вопрос: «Когда собираетесь уйти?», в самых различных формах.
Кстати, по нашим сведениям, вскоре могут быть опубликованы «100 фактов», но в этот раз не под авторством Пашиняна, а оппозиции. Речь идет о проваленных Пашиняном и его правительством «100 фактах». Как передают наши источники, публикация затягивается по той причине, что пока не могут во всех сферах выбрать из тысяч фактов провала самые значительные 100», - пишет газета.