Իշխանությունն Արցախի հարցը երրորդ պլան մղելու օպերացիա է ձեռնարկել. Տիգրան Աբրահամյան
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի դիտարկմամբ՝ իշխանությունն Արցախի հարցը երրորդ պլան մղելու օպերացիա է ձեռնարկել:
«Իշխանությունն Արցախի հարցը երրորդ պլան մղելու օպերացիա է ձեռնարկել՝ հասարակության ուշադրությունը կենտրոնացրել Սյունիքի, Վայոց ձորի և Գեղարքունիքի մարզերի անվտանգային, ենթակառուցվածքային խնդիրներին, ինչի արդյունքում Արցախի հարցը դուրս է մղվել/մղվում հանրային քննարկումների տիրույթից», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատգամավորը:
Նա ընդգծել է՝ սա հստակ քաղաքականություն է, որի նպատակն է Արցախի հարցը փակել, «ձեռք քաշել» Արցախի հետ կապված ցանկացած պատասխանատվությունից և պաշտպանել սեփական իշխանությունը հետագայում Արցախի շուրջ տեղի ունենալիք գործընթացների բացասական ազդեցությունից։

Власти отбросили вопрос Арцаха на задний план – Тигран Абрамян
Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян считает, что власти предприняли операцию по отведению вопроса Арцаха на задний план.
«Власти предприняли операцию по отведению вопроса Арцаха на третий план – концентрируют внимание общества на проблемах безопасности, инфраструктур в Сюнике, Вайоц Дзоре и Гегаркунике, в результате чего вопрос Арцаха выпал/выпадает из повестки общественных обсуждений», - написал на своей странице депутат на своей странице в Facebook.
Он подчеркнул, что это четкая политика, цель которой снять с себя всякую ответственность за Арцах и защищать собственную власть от негативного влияния дальнейших процессов, которые будут происходить вокруг Арцаха.