Վլադիմիր Պուտին. Ցավոք, Ղարաբաղում խնդիրներ կան
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ եռակողմ բանակցությունները Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մասնակցությամբ անհրաժեշտ են Ղարաբաղում կարգավորման համար պայմաններ ստեղծելու համար։
Պուտինն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ երկկողմ հանդիպմանը նշել է, որ մի շարք հարցեր կքննարկվեն Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի կարգավորման համար։
«Այստեղ մեր խաղաղապահները նույնպես դրական դեր են խաղում, ակտիվորեն աշխատում է ռուս-թուրքական զինադադարի վերահսկողության կենտրոնը։ Ցավոք, կան խնդիրներ, միջադեպեր։ Ցավոք, դեռևս կան զոհեր։ Բայց դրա համար էլ մենք հավաքվել ենք: Տեսնել, թե ինչ է արվել և ինչ է պետք անել բոլորի կողմից, որպեսզի ոչ միայն նման բան չառաջանա, այլ ընդհակառակը, պայմաններ ստեղծվեն իրավիճակը հանդարտեցնելու և տարածաշրջանում իրավիճակն այնպիսի որակով զարգացնելու համար, ինչը թույլ կտա մարդկանց ապրել խաղաղության մեջ, իսկ երկրները զարգանան»,- ասել է Պուտինը։

Путин: В Карабахе есть, к сожалению, проблемы
Президент России Владимир Путин заявил, что трехсторонние переговоры с участим лидеров Армении и Азербайджана нужны для того, чтобы создавались условия для урегулирования в Карабахе.
На двусторонней встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым Путин отметил, что предстоит обсудить ряд вопросов для решения ситуации в Карабахе.
«Здесь и миротворцы наши играют позитивную роль, работает активно российско-турецкий центр по контролю за прекращением огня. Есть, к сожалению, проблемы, инциденты. К сожалению, до сих пор не обходится без жертв. Но мы для этого и собрались. Чтобы посмотреть, что сделано и что нужно сделать всем, чтобы не только ничего подобного не возникало, а наоборот создавались условия для успокоения ситуации и развития ситуации в регионе такого качества, которое позволяло бы людям спокойно жить, а странам развиваться», - сказал Путин.