Ոստիկանները բերման են ենթարկում իրազեկման ակցիա իրականացնող Արա Զոհրաբյանին (Տեսանյութ)
«Ազատագրական շարժման» նախաձեռնող խմբի անդամները շարունակում են բողոքի ակցիաները Երևանում, փակում են փողոցներ։
«Արթնացեք, միացեք մեր շարժմանը» կոչ են անում նախաձեռնող խմբի անդամները։
«Սա խաղաղ բողոքի ակցիա է։ Մենք մեր անհամաձայնությունն ենք հայտնում Նիկոլ Փաշինյանի հակահայկական ծրագրին», - հայտարարեց ակցիայի նախաձեռնողներից «Զարթոնք» կուսակցության հիմնադիր, Փաստաբանների պալատի անդամ Արա Զոհրաբյանը։
Այս հայտարարությունից անմիջապես հետո ոստիկանները բերման ենթարկեցին նրան։ Ակցիայի մասնակիցներին մոտեցած ոստիկանական ավտոմեքենայից իջած կարմիրբերետավորները նախ Զոհրաբյանին, հրելով ու քաշքշելով, մոտեցրին իրենց մեքենային, ուժով նստեցրին այնտեղ ու հեռացան, ապա նույն ձևով բերման ենթարկվեցին ակցիայի այլ մասնակիցների ևս։

Полицейские подвергли приводу Ара Зограбяна (Видео)
Члены инициативной группы «Освободительное движение» продолжают акции протеста в Ереване, перекрывают улицы.
Участники акции призывают граждан проснуться, и присоединится к их движению.
«Это мирная акция протеста. Мы выражаем свое несогласие с антиармянской программой Никола Пашиняна», - заявил один из инициаторов акции, учредитель партии «Зартонк», бывший председатель Палаты адвокатов Ара Зограбян,
Сразу после этого заявления полицейские подвергли его приводу. К участникам акции подошли спецназовцы, они силой посадили Ара Зограбяна в машину и уехали. Аналогичным образом были подвергнуты приводу также другие участники акции.