Վարչապետին առաջարկել եմ Սյունիքում ստեղծել ինքնապաշտպանական ուժեր. Տաթև համայնքի ղեկավար
Վերջին օրերում մամուլում և սոցիալական հարթակներում շրջանառվում են մի շարք կեղծ և զրպարտիչ նյութեր, առ այն, իբրև թե Սյունիքի համայնքապետերի և ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպման ընթացքում, Սյունիքի համայնքապետերն իրենց համաձայնությունն են տվել Սյունիքից տարածքներ հանձնելուն մեր թշնամուն, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքի ղեկավար Սամվել Լալայանը:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, ԶԼՄ ներկայացուցիչներ
Վերջին օրերում մամուլում և սոցիալական հարթակներում շրջանառվում են մի շարք կեղծ և զրպարտիչ նյութեր, առ այն, իբրև թե Սյունիքի համայնքապետերի և ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպման ընթացքում, Սյունիքի համայնքապետերն իրենց համաձայնությունն են տվել Սյունիքից տարածքներ հանձնելուն մեր թշնամուն:
Տեղեկատվական այս քաոսին վերջ տալու նպատակով կներկայացնեմ մի փոքր դրվագ Սյունիքի համայնքապետերի և ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպումից, բնականաբար, հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ վերոնշյալ հանդիպումը փակ ֆորմատով էր և որոշ քննարկված հարցեր ենթակա չեն հրապարակման:
Որպես Տաթև համայնքի ղեկավար, պահեստազորի սպա, Արցախյան երեք պատերազմների մասնակից, ՀՀ վարչապետին առաջարկել եմ Սյունիքում ստեղծել ինքնապաշտպանական ուժեր, որով հնարավոր կլինի արդյունավետ կերպով օգնել ՀՀ զինված ուժերին՝ դիմագրավելու թշնամական ագրեսիաներին:
Եվ վերջում մեկ անգամ էլ կուզեմ ասել, որ Սյունիքը մե՛րն է և մե՛րն է լինելու, Սյունիքը՝ թշնամուն հող չունի՛ հանձնելու», - գրել է նա:

Я предложил премьер-министру создать силы самообороны в Сюнике – глава общины Татев
В последние дни в прессе и социальных сетях распространяются ряд фейковых и клеветнических материалов о том, что якобы во время встречи руководителей общин Сюника и премьер-министра главы общин Сюника согласились сдать территории Сюника нашему врагу, написал на своей странице в Facebook руководитель общины Татев Самвел Лалаян.
«Уважаемые соотечественники, представители СМИ!
В последние дни на социальных площадках и в СМИ распространяются ряд фейковых и клеветнических материалов о том, что якобы в ходе встречи руководителей общин Сюника и премьер-министра главы Сюника дали согласие на сдачу территорий Сюника нашему врагу.
Чтобы прекратить этот информационный хаос представлю небольшой эпизод с встречи руководителей общин Сюника и премьер-министра Армении, естественно, с учетом того обстоятельства, что вышеупомянутая встреча проходила в закрытом формате и некоторые вопросы не подлежат огласке.
Как глава общины Татев, офицер запаса, участник трех Арцахских войн, я предложил премьер-министру создать в Сюнике силы самообороны, которые смогут оказать эффективную помощь Вооруженным силам Армении в противостоянии вражеской агрессии.
Хочу снова отметить, что Сюник наш и будет нашим, Сюник не намерен сдавать свои земли врагу», - написал он.