«Զղջում եմ, որ սուտ ցուցմունք եմ տվել Առուշանյանի դեմ»․ Լուսինե Ավետյան
Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Գնել Գասպարյանի նախագահությամբ ընթացող դատական նիստի ժամանակ Քարահունջ համայնքի ղեկավար Լուսինե Ավետյանը հրաժարվել է իր նախաքննական ցուցմունքից՝ նշելով, որ զղջում է Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի դեմ կեղծ ցուցմունք տալու համար, հայտնում է «Առուշ Առուշանյան» դաշինքը։
Ավետյանը նշել է, որ Առուշ Առուշանյանն ընդունել է բնակիչներին, լսել նրանց սոցիալական խնդիրների մասին, դրա հիման վրա օգնություն հատկացնելու մասին որոշում կայացրել։
Լուսինե Ավետյանը, տարակուսանք հայտնելով բնակիչների տված ցուցմունքների առնչությամբ, ասել է, որ կողմնակի ճնշում է գործադրվել նրանց նկատմամբ։
«Բազմաթիվ անգամ Առուշանյանը նույն բնակիչներին օգնել է և դա դիտել որպես ընտրակաշառք, անընդունելի է։ Զղջում եմ, որ սուտ ցուցմունք եմ տվել Առուշանյանի դեմ»,- նշել է Լուսինե Ավետյանը։
Ավետյանի խոսքով, ինքը սատարել է «Հայաստան» դաշինքին և իրականացրել է քարոզարշավ՝ օրենքի տառին համապատասխան։
Նշենք, որ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Գորիսի նստավայրում Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի և մյուսների գործով դատական նիստը շարունակվում է։

Глава общины Караундж раскаивается в даче ложных показаний против Аруша Арушаняна
В суде общей юрисдикции Сюникской области под председательством судьи Гнела Гаспаряна проходит судебное заседание по делу руководителя общины Горис Аруша Арушаняна. Глава общины Караундж Лусине Аветян отказалась от своих показаний, отметив, что раскаивается в даче ложных показаний против Аруша Арушаняна, сообщает блок «Аруш Арушанян».
Лусине Аветян отметила, что Аруш Арушанян принимал граждан, выслушивал их социальные проблемы, и на основании этого принимал решение о предоставлении им социальной помощи.
Лусине Аветян выразила недоумение в связи с тем, что жители дали показания, отметив, что на них оказывалось постороннее давление.
«Аруш Арушанян неоднократно помогал этим же жителям и неприемлемо рассматривать это как взятку. Я раскаиваюсь в том, что дала ложное показание против Арушаняна», - отметила Лусине Аветян.
По ее словам, она поддерживала блок «Армения» и осуществляла предвыборную кампанию в соответствии с буквой закона.
Отметим, что в суде общей юрисдикции Сюникской области (резиденция общины Горис) продолжается судебное заседание по делу мэра Гориса Аруша Арушаняна и других.