Հայաստանում պարտվողականության քարոզն ապագա չունի. շարունակեք Հայաստանի ու Արցախի համար պայքարը. նահանջել չկա. Իշխան Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
29/11/2021 11:36
Հայաստանի առջև այսօր ծառացած է համակարգային խոշոր ճգնաժամ, ՀՅԴ Հայ Դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների խորհրդաժողովի ժամանակ հայտարարեց Ազգային ժողովի փոխնախագահ, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Իշխանությունների այն պնդումները, որ ընտրություններից հետո ճգնաժամը հաղթահարված է, խաբեություն է. ճգնաժամը գնալով ավելի է խորանում՝ մոտենալով անվերադարձ լինելու կետին», - ասաց նա։
Ըստ Սաղաթելյանի՝ երկրում պետք է վերականգնել սահմանադրականությունն ու կազմակերպել երկրի սահմանների պաշտպանությունը, մշակել հայեցակարգ, իրականացնել համակարգային բարեփոխումներ անվտանգության ու տնտեսության ոլորտներում։
«Բայց, քանի դեռ կա այս իշխանությունը, այս ամենն անարդյունք է, հետևաբար, այս պահին պետք է ձևավորել դիմադրություն, դիմադրություն թշնամուն, որ մենք չունենք զիջելու հայրենիք, դիմադրություն հայրենիքը զիջումների տանող օրվա իշխանություններին, դիմադրություն հանրային կյանքում տեղի ունեցող բոլոր ապօրինություններին, իսկ երբ հասնենք համազգային ու համաժողովրդական դիմադրության, թշնամին կհեռանա մեր տնից, իսկ օրվա իշխանություններն՝ իրենց աթոռներից», - ասաց ԱԺ փոխնախագահը։
Նա ընդգծեց՝ ժամանակը սուղ է. «Կամ այն կօգտագործենք մեր օգտին, կամ կկորցնենք անվերադաձ»։
Իշխան Սաղաթելյանն ասաց, թե անհրաժեշտ է հայրենադարձությունը խրախուսող նոր ռազմավարություն։
«Հայաստանում պարտվողականության քարոզն ապագա չունի. ապագան ազգային, ամուր ու արժանապատիվ պետությունն է, որի կայացման գործում մենք անելիք ունենք. շարունակեք Հայաստանի ու Արցախի համար պայքարը։ Նահանջել չկա, հետքայլ չկա, պայքարը պետք է շարունակենք», - ասաց նա։

Пропаганда пораженчества не имеет будущего в Армении: нужно продолжать борьбу за Армению и Арцах – Ишхан Сагателян
29/11/2021 13:15
Сегодня Армения находится к серьезном системной кризисе, заявил вице-спикер парламента, член Верховного органа АРФД на конференции комиссий и офисов Ай Дата АРФ «Дашнакцутюн».
«Утверждения властей о том, что после выборов кризис преодолен – обман, кризис с каждым днем усугубляется, приближаясь к точке невозврата», - сказал Ишхан Сагателян.
По его словам, в стране необходимо восстановить конституционность и организовать защиту границ, разработать концепцию, осуществить структурные изменения в сфере безопасности и экономики.
«Однако пока есть эта власть, все это бесплодно, следовательно, сейчас нужно сформировать сопротивление – сопротивление врагу, чтобы не уступить родину, сопротивление действующим властям, которые ведут родину к уступкам, сопротивление всем происходящим в общественной жизни беззакониям. Как только мы добьемся общенационального и всенародного сопротивления, враг уйдет из нашего дома, а действующие власти – своих кресел», - сказал вице-спикер парламента.
Он подчеркнул, что времени мало: «Либо мы используем его с пользой, либо потеряем безвозвратно».
Ишхан Сагателян отметил, что нужна новая стимулирующая репатриацию стратегия.
«Пропаганда пораженчества не имеет будущего в Армении, Наше будущее – национальное, сильное государство с достоинством, для становления которого нам предстоит сделать многое, продолжать борьбу за Армению и Арцах. Отступления нет, борьба должна продолжаться», - сказал Ишхан Сагателян.