Փաշինյանն ազատել է աշխատանքից Հրաչյա Թաշչյանին, որն, ըստ «ԱՆԻ» կենտրոնի, Ադրբեջանի հետ բանակցողն է եղել
01/12/2021 11:57
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Հրաչյա Թաշչյանին աշխատանքից ազատելու մասին։
Թաշչյանը 2020 թ. հուլիսի 8-ից վարչապետի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետն էր։
Հիշեցնենք՝ ԱԱԾ նախկին պետ Արթուր Վանեցյանն անդրադառնալով Ադրբեջանի հետ խորհրդապահական բանակցությունների թեմային՝ հայտարարել էր, որ իրենից բացի եղել է ևս մեկ պաշտոնյա, որ մասնակցել է այդ բանակցություններին, որոնք տեղի էին ունենում 2018-2019 թվականներին: Վանեցյանը, սակայն, չէր նշել երկրորդ պաշտոնյայի անունը:
«ԱՆԻ» կենտրոնի վստահելի տեղեկությունների համաձայն՝ երկրորդ պաշտոնյան Հրաչյա Թաշչյանն է եղել: Այդ տեղեկությունը չի հերքվել վարչապետի աշխատակազմի կողմից։

Никол Пашинян освободил от должности Грачья Ташчяна, обеспечивающего оперативную связь с Азербайджаном
01/12/2021 13:29
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение об освобождении Грачья Ташчяна от должности.
Грачья Ташчян с 8 июля 2020 года занимает пост начальника департамента внешних связей аппарата премьер- министра.
Напомним, бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян ранее заявил, что кроме него еще один чиновник обеспечивал оперативную связь с Азербайджаном в 2018-2019гг. Однако Артур Ванецян не назвал имя этого человека.
Как сообщил Центр армянских исследований «АНИ», вторым чиновником был Грачья Ташчян. Ташчян общался через WhatsApp с одним из самых верных Ильхаму Алиеву людей – Хикметом Гаджиевым.