Արցախի գեներալների, սպաների կողմից սպանություններ կատարելու վերաբերյալ Ռոման Բաղդասարյանի հայտարարությունը քննության կառնվի (Տեսանյութ)
01/12/2021 12:17
Նոյեմբերի 30-ից սոցիալական ցանցերում տարածվում է ֆեյսբուքյան օգտատեր Ռոման Բաղդասարյանի մասնակցությամբ տեսանյութն այն մասին, որ Արցախի պաշտպանության բանակը, սպաներն ու գեներալները պատերազմի ընթացքում կատարել են սպանություններ, տվել են սպանություններ կատարելու հրամաններ, Մատաղիսում սպանել են 200 մարդու:
«Նկատի ունենալով, որ հիշյալ տեսանյութում Ռ. Բաղդասարյանի կողմից ներկայացվել են հանցագործության մասին տեղեկություններ, ուստի այն ուղարկվել է Արցախի ազգային անվտանգության ծառայություն՝ հետագա քննարկման համար», - ասված է Արցախի Հանրապետության դատախազության տարածած հաղորդագրությունում։

Заявления Романа Багдасаряна об арцахских генералах и офицерах станут предметом расследования
Прокуратура Республики Арцах отправила в Службу национальной безопасности видеоролик блогера Романа Багдасаряна, в котором он выступает со скандальными заявлениями в адрес арцахских военных.
«С 30 ноября в социальных сетях распространяется видеоролик с участием пользователя социальной сети Facebook Романа Бабаяна о том, что Армии обороны Арцаха, офицеры и генералы во время совершали убийства, давали приказы об убийстве, в Матагис убили 200 человек.
Учитывая, что в упомянутом видеоролике Р.Багдасаряном представлены сведения о преступлении, он отправлен в Службу национальной безопасности Арцаха для дальнейшего изучения», - говорится в сообщении, распространенном прокуратурой Республики Арцах.