Պատերազմից 1 տարի անց Եռաբլուրը շարունակում է ընդլայնվել, իսկ իշխանությունը զբաղված է կլոունադայով. Աբրահամյան
03/12/2021 10:28
44-օրյա պատերազմից 1 տարուց ավել է անցել է, բայց Եռաբլուրը շարունակում է ընդլայնվել՝ հոգեհանգստի, հուղարկավորման արարողությունները չեն դադարում, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
«Պատերազմի ավարտից հետո, հրադադարի մասին եռակողմ հայտարարությունից մեկ տարի անց, դեռ մարդիկ են տասնյակներով գերեվարվում։
Պատերազմից մեկ տարի անց Հայաստանը շարունակում է տարածքներ կորցնել, սահմանագծին մարդիկ են զոհվում։
Ու այս ֆոնին իշխանությունը զբաղված է կլոունադայով, սանձարձակությամբ, ռեպրեսիաներով, «բեզպրեդելով» ու մարդկային բանականության մեջ չտեղավորվող գործունեությամբ», - գրել է Աբրահամյանը:

Спустя год после войны «Ераблур» продолжает расширяться, а власти занимаются клоунадой – Тигран Абрамян
03/12/2021 11:57
После 44-дневной войны прошло больше года, но военный пантеон «Ераблур» продолжает расширяться, церемонии панихид, похороны не прекращаются, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Спустя год после окончания войны, трехстороннего заявления о прекращении огня десятки людей все еще оказываются в плену.
Спустя год после войны Армения продолжает терять территории, на линии соприкосновения погибают люди.
И на этом фоне власти занимаются клоунадой, произволом, репрессиями, «беспределом» и деятельностью, которая не укладывается в человеческую логику», - написал Тигран Абрамян.