Գոյություն ունի միայն մեկ լեգիտիմ քաղաքական միավոր և դա Նիկոլ Փաշինյանն է․ Արթուր Ղազինյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է արել՝ նշելով, որ Հայաստանի համար «ցավոտ» ու «զգայուն» լուծումներով հայտարարության, փաստաթղթի տակ լինելու է ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանի, այլ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ստորագրությունը, սակայն բաց է մնում այն հարցը, թե ինչու՞ է Գրիգորյանը համաձայնվել Փաշինյանի գործունեության պատասխանատվությունն իր վրա վերցնել։
«Նոյեմբերի 26-ին Սոչիում կայացած եռակողմ հանդիպման արդյունքներով տարածված հայտարարությունը որևէ կոնկրետ լուծում չէր ամրագրում, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի խնդրանքով կոնկրետ «զգայուն» և «ցավոտ» լուծումների մասին փաստաթղթի տակ չպետք է լիներ Փաշինյանի ստորագրությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այդ հայտարարությունը մշակել և հրապարակել փոխվարչապետների մակարդակով՝ Մոսկվայում այս օրերին ընթացող հանդիպման արդյունքներով: Իսկ գործընթացին միջազգային լեգիտիմություն պետք է հաղորդեն ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների հանդիպման շրջանակներում արձանագրվող «դրվատանքի» և «քաջալերման» մասին հայտարարությունները:
Այստեղ կարևոր է արձանագրել, որ այս իշխանության մեջ Մհեր Գրիգորյան կամ Սուրեն Պապիկյան անուն-ազգանունով լեգիտիմ քաղաքական միավոր գոյություն չունի:
Գոյություն ունի միայն մեկ լեգիտիմ քաղաքական միավոր և դա Նիկոլ Փաշինյանն է: Հետևաբար, անկախ նրանից, թե ում ստորագրությունը կլինի սպասվող հակահայկական փաստաթղթի տակ, դրա միակ հեղինակն ու քաղաքական պատասխանատուն կլինի անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը:
Հ.Գ. Բաց է մնում մեկ կարևոր հարց. հանուն ինչի՞ է Մհեր Գրիգորյանը համաձայնվել իր վրա վերցնել Նիկոլ Փաշինյանի դավաճանական գործունեության արդյունքներն ու դրանց ծանր հետևանքների համար անձնական պատասխանատվությունը, ինչի՞ համար է ստանձնել Նիկոլի հերթական «մատաղացու գառի» կարգավիճակը», - գրել է պատգամավորը:

Артур Казинян: Есть только одна легитимная политическая единица  и это  Никол Пашинян
Депутат парламента от фракции «Армения» Артур Казинян опубликовал на своей странице в Facebook запись, отметив, что под заявлением, документом с «болезненными» и «чувствительными» для Армении решениями будет не подпись Никола Пашиняна, а вице-премьера Мгера Григоряна, однако остается открытым вопрос, почему Григорян согласился взять на себя ответственность за деятельность Никола Пашиняна.
«Распространенное по итогам состоявшееся 26 ноября в Сочи трехсторонней встречи заявление не содержало какого-либо конкретного решения, поскольку по просьбе Никола Пашиняна, под документом о "болезненных" и "чувствительных" решениях не должно быть подписи Пашиняна.
Достигнута договоренность разработать и опубликовать это заявление на уровне вице-премьеров, по итогам проходящих в эти дни встреч в Москве. А международную легитимность придадут процессу заявления о "поощрения" и "похвале", которые озвучиваются в рамках министерской конференции ОБСЕ.
Здесь важно констатировать, что в этой власти не существует легитимной политической единицы по имени и фамилии Мгер Григорян или Сурен Папикян.
Есть только одна легитимная единица и это Никол Пашинян. Следовательно, независимо от того, чья подпись будет стоять под ожидающимся антиармянским документом, ее единственный автор и политическим ответственный – лично Никол Пашинян.
P.S. Остается открытым один вопрос: ради чего Мгер Григорян согласился взять на себя результаты предательской деятельности Никола Пашиняна и личную ответственность за tt тяжелые последствия? Почему стал очередной "овцой на закланье" Никола?» - написал депутат.