Ստոկհոլմում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում տեղի չի ունեցել. ԱԳՆ
Ստոկհոլմում ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում տեղի չի ունեցել, այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը։
«ԵԱՀԿ 28֊րդ նախարարական համաժողովի շրջանակում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում տեղի չի ունեցել։ Ընդգծեմ, որ հայկական կողմը երբեք չի խուսափել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության մանդատի ներքո Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացի շրջանակներում հանդիպումներից», - ասել է Հունանյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Եվրոպական արտաքին գործերի ծառայության Արևելյան գործընկերության հարցերով տնօրեն Լյուկ Դեվինյեն հայտարարել էր, որ Ստոկհոլմում կհանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանն ու Ջեյհուն Բայրամովը։

Встреча глав МИД Армении и Азербайджана в Стокгольме не состоялась – Ваан Унанян
Встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в рамках министерской конференции ОБСЕ в Стокгольме не состоялась. Об этом сообщил «Арменпресс» пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
«Встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана в рамках 28-й Министерской конференции ОБСЕ не состоялась. Хочу подчеркнуть, что армянская сторона никогда не избегала встреч под эгидой мандата сопредседателей Минской группы ОБСЕ в рамках процесса урегулирования  нагорно-карабахского конфликта», - отметил он.
Ранее сообщалось, что директор Европейской службы внешних действий программы ЕС «Восточное партнерство» Люк Девайн заявил, что министры иностранных дел Армении и Азербайджана Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов встретятся 2 декабря в Стокгольме.