Մասիսում առաջատար է «Դավիթ Համբարձումյան» դաշինքը. ԿԸՀ նախնական տվյալներն Արարատի մարզից
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը նախնական տվյալներ է ներկայացրել Արարատի մարզում դեկտեմբերի 5-ին կայացած ՏԻՄ ընտրություններից։
Մասիսում «Դավիթ Համբարձումյան» դաշինքը ստացել է 14 943 քվե (52.59)%, «Քաղաքացիական պայմանագիրը»՝ 13 461 ձայն (47.38%):
Արարատում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է 4988 ձայն (38.79%): «Իմ հզոր հայրենիք» կուսակցությունը ստացել է 4153 ձան (32.29%)։ «Հանուն Հանրապետության» կուսակցությունը ստացել է 1777 քվե (13.82%):
Արտաշատում առաջատար է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 19794 ձայն (60.18%): «Օրենք և արդարություն» կուսակցությունն ունի 9072 ձայն (27.58%)
Վեդիում հաղթել է «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունը՝ 8666 ձայն (44.08%): «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է 7690 ձայն (39.12%):

ЦИК Армении: Блок «Давид Амбарцумян» лидирует в Масисе
Центральная избирательная комиссия опубликовала предварительные данные по итогам выборов в органы местного самоуправления в Араратской области Армении.
В Масисе лидирует блок «Давид Амбарцумян», набравший 14 943 голоса (52.59)%, за партию «Гражданский договор» проголосовали 13 461 избирателей.
В Арарате партия «Гражданский договор» набрала 4988 голосов (38.79%), партия «Моя сильная родина» – 4153 голоса (32.29%), партия «Во имя республики» – 1777 голосов (13.82%).
В Арташате партия «Гражданский договор» набрала 19794 голоса (60.18%), партия «Закон и справедливость» – 9072 голосаն (27.58%).
В Веди партия «Моя сильная родина» набрала 8666 голосов (44.08%), партия «Гражданский договор» –7690 голосов (39.12%).