Թշնամուց վախեցած իշխանությունից անիմաստ է սպասել, որ հերոսություն կգործի. Արծվիկ Մինասյան
Գործադիր իշխանությունը և քաղաքական մեծամասնությունն իրենց պահում են անպատասխանատու և հայրենիքի, ազգի համար միայն սեփական փոքր խմբակով որոշում կայացնելու վիճակում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը՝ անդրադառնալով «Սահմանագծման և սահմանազատման հիմնախնդիրների մասին» հայտարարության նախագծին։
«Այս հայտարարությունը պետք է օգտագործվեր, որպեսզի ոչ միայն պատասխան տրվեր Ալիևին և նրա նմաններին, այլ նաև համահայկական ուժի համախմբման գործողություն պետք է իրականացվեր։ Հայտարարության տեքստը կդնենք շրջանառության մեջ և արտահերթ նիստ կհրավիրենք։ ՀՀ գործադիր իշխանությունից պահանջվում է, որպեսզի զերծ մնա որևէ համաձայնությունից, բանակցությունից, որտեղ կխախտվի ՀՀ ինքնիշխանությունը, Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման երաշխավորված իրավունքի իրացումը։ Քանի որ գործ ունենք թշնամուց վախեցած մի իշխանության հետ, ապա սպասել, որ հերոսություն կգործի, ուղղակի անիմաստ է», - ասաց Արծվիկ Մինասյանը։
Պատգամավորի խոսքով՝ իշխանություններից պահանջում են հայտարարել, որ չի կարող լինել մի համաձայնություն, որը Հայաստանի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը կարող է խախտել։

Бессмысленно ждать геройства от власти, которая боится врага – Арцвик Минасян
Правительство и политическое большинство ведут себя безответственно и принимают решения о родине и нации только своей маленькой группой, заявил в беседе с журналистами секретарь фракции «Армения» Арцвик Минасян, касаясь проекта заявления «О проблемах делимитации и демаркации».
«Это заявление должно было быть использовано, чтобы не только дать ответ Алиеву и таким как он, но и предпринять действия для консолидации общеармянских сил. Мы введем в обращение текст заявления и созовем внеочередное заседание парламента. От исполнительной власти Армении требуется воздержаться от соглашений, переговоров, которые нарушают суверенитет Армении, реализацию гарантированного права народа Арцаха на самоопределение. Поскольку мы имеем дело с властями, которые боятся врага,  то просто бессмысленно ожидать от них геройства», - сказал Арцвик Минасян.
По словам депутата, они требуют, чтобы власти заявили, что не может быть такого соглашения, которое нарушает суверенитет и территориальную целостность Республики Армения и