Մենք բանավոր պայմանավորվածություններ չենք իրագործել․ Փաշինյան
Մենք բանավոր պայմանավորվածություններ չենք իրագործել։ Այդ նարատիվը, որ կան բանավոր, ինչ-որ գաղտնի պայմանավորվածություններ, ավելի մեծ անհեթեթություն դժվար է պատկերացնել, խորհրդարանում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ  Փաշինյանը՝ պատասխանելով ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանի հարցին, թե սահմանադրական ո՞ր լիազորությունների հիման վրա է կառավարությունը ձեռք բերում բանավոր պայմանավորվածություններ, որոնք հանգեցնում են մեզ համար կենսական զիջումների։
«Մենք տարբեր աշխարհներո՞ւմ ենք ապրում։ Դուք ինքներդ եք ասել այդ մասին, որ գոյություն ունեն բանավոր պայմանավորվածություններ», - Փաշինյանին արձագանքեց Արմեն Ռուստամյանը։
Ի պատասխան՝ Փաշինյանն անդրադարձավ մեսրոպյան գրերի ստեղծմանը։
«Մի անգամ հիշեցրել եմ, թե Մեսրոպ Մաշտոցը որտեղից է սկսել հայերեն գրավոր տեքստի ստեղծումը։ Նորից ստիպված եմ հիշեցնել։ Գնացեք, նորից նայեք։ Դուք երևի, երբ հարց եք տալիս, ձեզ համար կարևորը ձեր հարցն է, ոչ թե իմ պատասխանը, որն այս ամբիոնից լսվում է։ Որ աշխարհում ապրում եք, էն աշխարհում էլ հարցրեք, ում ուզում եք՝ հարցրեք։ Ինձ հարց եք տալիս, ես տալիս եմ կոնկրետ պատասխան», - ասաց նա։
Փաշինյանն ավելացրեց, որ հարցուպատասխանը վերածվում է երկխոսության, շնորհակալություն հայտնեց և հեռացավ ամբիոնից։

Мы не реализовывали никаких устных договоренностей – Никол Пашинян
большую нелепость, чем нарратив о каких-то тайных договоренностях, заявил сегодня в парламенте премьер-министр Никол Пашинян, отвечая на вопрос депутата фракции «Армения» Армена Рустамяна о том, на основании каких конституционных полномочий правительство достигает устных соглашений, реализации которых приводит к жизненно-важным для страны уступкам.
«Мы что живем в разных мирах? Вы сами заявили об том, что существуют устные договоренности», - ответил Армен Рустамян Пашиняну.
В ответ Никол Пашинян обратился к созданию армянской письменности.
«Я напоминал один раз, откуда Месроп Маштоц начинал создание армянской письменности. Снова вынужден напомнить. Идите, снова посмотрите. Когда вы задаете вопрос, наверное, для вас важен ваш вопрос, а не мой ответ, который слышен с этой трибуны. В каком мире живете, в том мире и спрашивайте: спрашивайте, кого хотите. Задаете мне вопрос, я даю вам конкретный ответ», - сказал он.