Փաշինյանը կարևոր է համարում Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև ազատ առևտրի լիաֆորմատ համաձայնագրի կնքումը (Տեսանյութ)
10/12/2021 14:02
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև ազատ առևտրի լիաֆորմատ համաձայնագրի կնքումը։
«Կարևոր եմ համարում ևս մեկ անգամ ուշադրություն հրավիրել Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև ազատ առևտրի լիաֆորմատ համաձայնագրի շուտափույթ կնքման հետաքրքրության վրա։ Թեհրանի հետ ժամանակավոր համաձայնագրի գործարկման փորձը հստակ ցույց է տալիս համագործակցության հետագա խորացման ներուժի ու հեռանկարների առկայությունը», - ասել է Փաշինյանը Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի ընթացքում։

Пашинян считает важным заключение полноформатного соглашения о свободной торговле между Ираном и ЕАЭС
10/12/2021 14:07
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о важности заключении полноформатного соглашения о свободной торговле между Ираном и ЕАЭС.
«Считаю важным еще раз обратить внимание на заинтересованность в скорейшем заключении полноформатного соглашения о свободной торговле между Ираном и ЕАЭС. Опыт функционирования временного соглашения с Тегераном наглядно показывает наличие потенциала и перспективы дальнейшего углубления сотрудничества. И несмотря на достижение взаимовыгодных договоренностей по ряду вопросов в ходе первого раунда переговоров, прошедшего в Ереване в начале ноября, продление временного соглашения на этот период вполне оправданно», - сказал Пашинян на заседании Высшего Евразийского экономического совета.