Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց մինչև դեկտեմբերի 21-ը
Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվել է։ Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը տեղեկացրել է, որ նիստից առաջ ստացվել է ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանի դիմումը, որով վերջինս հայտնել է, որ վատառողջ է և չի կարող ներկայանալ նիստին։
Գևորգյանի մյուս պաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաևը տեղեկացրել է, որ դադարեցրել է ներկայացնել նրա շահերը։
Դատարանը նաև ստացել է Գևորգյանի միջնորդությունը ՀՀ-ից ժամանակավոր բացակայելու վերաբերյալ, որը սակայն պաշտպանների բացակայության պայմաններում չքննարկվեց։

Судебное заседание по делу Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна отложено до 21 декабря
Судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна отложено. Судья Анна Данибекян сообщила, что до заседания получено заявление адвоката бывшего вице-премьера Армена Геворкяна Лусине Саакян, в котором она сообщила, что не может прийти на заседание из-за ухудшения состояния здоровья.
Другой адвокат Армена Геворкяна Александр Кочубаев сообщил о том, что больше не будет представлять его интересы.
Суд получил также ходатайство Геворкяна относительно временного отсутствия из Армении, которое не было обсуждено из-за отсутствия его адвокатов.