Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Գագիկ Ջհանգիրյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը դեկտեմբերի 14-ին հանդիպել է Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանի և խորհրդի անդամների հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել արդարադատության համակարգում ԲԴԽ-ի դերակատարությանը, դատական իշխանության բնականոն գործունեության ապահովմանն ուղղված աշխատանքներին, դատական համակարգի արդյունավետության բարձրացմանը միտված օրենսդրական նախաձեռնություններին: Քննարկվել են նաև դատավորների սոցիալական երաշխիքների ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի և Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արդյունավետ համագործակցությանը:

Ален Симонян встретился с и.о. председателя ВСС Гагиком Джангиряном
Председатель Национального Собрания Ален Симонян 14 декабря встретился с и.о.председателя Высшего судебного совета (ВСС) Гагиком Джангиряном и членами Совета, сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встречи затронуты роль ВСС в системе правосудия, работа по обеспечению нормальной деятельности судебной власти, законодательные инициативы по   повышению эффективности судебной системы. Обсуждены также вопросы предоставления социальных гарантий судьям.
Рассмотрено также продуктивное  сотрудничество ВСС и постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.