Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 23 նոր դեպք
Դեկտեմբերի 16-ին կատարվել է 547 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 23 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 94 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 51-ինը՝ ծանր, այդ թվում՝ երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 29 590 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4624-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։

В Арцахе выявлено 23 новых случая заражения коронавирусом
В Арцахе 16 декабря проведено 547 тестов на коронавирус, в республике подтверждено 23 новых случая заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 94 пациента с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 14 пациентов как крайне тяжелое, 51 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 29 590 гражданин для выявления коронавирусной инфекции, у 4624 – подтвержден положительный результат.