Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք է գրանցվել
Դեկտեմբերի 19-ին կատարվել է 92 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 78 վարակակիր: Բժիշկները 19 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 43-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 30379 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4669-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе 19 декабря проведено 92 теста на коронавирус, в республике подтверждено 6 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 78 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 19 пациентов как крайне тяжелое, 43 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 30 379 гражданин для выявления коронавирусной инфекции, у 4669 – подтвержден положительный результат.