Աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Ստանիսլավ Զասը. նախատեսված են հանդիպումներ Փաշինյանի, Պապիկյանի և Միրզոյանի հետ
20/12/2021 14:11
Դեկտեմբերի 22-24-ն աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը: Այցի նպատակը երկրի ռազմաքաղաքական բարձրագույն ղեկավարության հետ հանդիպումն է և ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում իրավիճակի քննարկումը, տեղեկանում ենք ՀԱՊԿ կայքից:
Այցի ընթացքում նախատեսված է հանդիպում ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նրա հաստատմանը կներկայացնի ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի սեպտեմբերյան նստաշրջանի որոշումների իրականացման և ՀՀ նախագահության շրջանում ՀԱՊԿ գործունեության առաջնահերթ ուղղությունների գծով նախատեսված միջոցառումների նախագիծը:
Ակնկալվում է նաև, որ Ստանիսլավ Զասը բանակցություններ կվարի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ:

Генсек ОДКБ посетит Армению с рабочим визитом 22-24 декабря
Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась 22-24 декабря посетит Армению для встречи с высшим политическим и военным руководством страны. Об этом сообщил журналистам в понедельник пресс-секретарь организации Владимир Зайнетдинов.
"22-24 декабря с. г. состоится рабочая поездка генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Станислава Зася в Республику Армения для встречи с высшим военно-политическим руководством страны и обсуждения ситуации в зоне ответственности ОДКБ", - сказал он.
Зайнетдинов уточнил, что запланирована встреча с председателем Совета коллективной безопасности ОДКБ, премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Генеральный секретарь ОДКБ представит ему на утверждение проект плана мероприятий по реализации решений сентябрьской сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ и выполнению приоритетных направлений деятельности ОДКБ в период председательства Армении.
Кроме того, Зась, как ожидается, проведет переговоры с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, министром обороны Суреном Папикяном и секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном.