«Չցանկացա մաս կազմել քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու գործընթացին»․ ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը ևս մեկը լքեց
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, երգչուհի Լիլիթ Պիպոյանը վայր է դնում մանդատը։ Այս մասին նա գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Սիրելի համաքաղաքացիներ, հայտնում եմ, որ Երևանի ավագանու անդամի մանդատս վայր եմ դնում, որովհետև.
1. Չցանկացա մաս կազմել քաղաքապետին անվստահություն հայտնելու գործընթացին;
2. Բողոք և անհամաձայնություն ունեմ ավագանու ինստիտուտի նկատմամբ իսկ, որը պետք է անպայման ենթարկվի հիմնավոր բարեփոխումների` ճշմարիտ քաղաքային իշխանություն դառնալու համար, որպիսին այն բնավ չէ հիմա: Այն պետք է դառնա պրոֆեսիոնալ օրենսդիր մարմին Երևան քաղաքի համար:
Ցավոք, օդում առկախ մնաց քաղաքապետարանում Մոնումենտալ արվեստի խորհուրդ ստեղծելու իմ առաջարկը, որի համար բավականին նախապատրաստական աշխատանք էի կատարել վերջին ամիսների ընթացքում, բայց այն` լիովին ձևակերպած, կհանձնեմ մշակութային գծով քաղաքապետի տեղակալին հույսով, որ կյանքի կկոչվի»,- գրել է Պիպոյանը:

«Не захотела стать частью процесса импичмента мэру» – Лилит Пипоян вышла из фракции «Мой шаг»
Член фракции «Мой шаг» Совета старейшин Еревана, певица Лилит Пипоян сложила свой мандат. Об этом она сообщила на своей странице в Facebook.
«Дорогие соотечественники, сообщаю, что сложила свой мандат члена Совета старейшин Еревана, потому что:
1. Не захотела стать частью процесса импичмента мэру;
2. У меня есть разногласия и претензии к институту Совета старейшин, который должен обязательно претерпеть основательные реформы, чтобы стать истинной городской властью, какой сейчас не является. Он должна стать профессиональным законодательным органом для Еревана.
К сожалению, моя инициатива о создании в мэрии Совета монументального искусства осталась висеть воздухе, за последние месяцы я проделала для этого довольно большую подготовительную работу, но передам ее в окончательном виде заместителю мэра по линии культуры, надеюсь, будет реализована», - написала Пипоян.