Քանի դեռ Նիկոլն ու իր թիմը իշխանության են, ընդդիմության նկատմամբ կամայականությունները շարունակվելու են. «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար
30/12/2021 11:33
Ընդդիմությանը բովանդակային պատասխանելու փոխարեն ընդդիմադիր գործիչներին փորձում են վախեցնել կեղծ քրեական գործերով ու ձերբակալություններով։ Սա շատ արատավոր երևույթ է, որ հարվածի տակ է դնում առաջին հերթին մեր պետության հեղինակությունը։ Այսօր մենք մեծ քայլերով հետ ենք գնում ժողովրդավարական արժեքներից, hraparak.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Մյուս կողմից՝ իրավապահ համակարգն իշխանության կամակատարն է դարձել՝ բառի բուն իմաստով։ Բայց ես ուզում եմ նորից դիմել այդ գործառույթներն այսօր կատարող մեր սպաներին՝ հիշեցնելով, որ ոչինչ, այդ թվում՝ այսօրվա իշխանությունը, հավերժ չէ։ Գալու է պատասխան տալու ժամանակը, և օրենքի առաջ պատասխան են տալու բոլորը՝ իրենց գործողությունների կամ հանցավոր անգործության համար», - ասել է նա։
Ինչ վերաբերում է հարցին, թե որքան են շարունակվելու այս կամայականությունները, Արթուր Վանեցյանը պատասխանել է՝ այնքան, քանի դեռ Նիկոլն ու իր թիմը իշխանության են։
«Բռնությունը, ատելությունը նրանց էության մի մասն են, նրանց ձեռագիրն են։ Ասվածի վկայությունը վերջին ՏԻՄ ընտրություններն էին ու դրանց արդյունքում իշխանությունների ապօրինությունները։ Վերջերս ես այցելեցի «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ, որտեղ շինծու քրեական գործի շրջանակներում պահվում է Վանաձորի ընտրված ավագանի Մամիկոն Ասլանյանը։ Ես ուրախությամբ կարող եմ նշել, որ Մամիկոնի տրամադրվածությունը խիստ մարտական էր, և պատրաստակամությունը բարձր՝ մինչև վերջ պայքարելու», - ասել է Արթուր Վանեցյանը։

Пока Никол и его команда у власти, произвол в отношении оппозиции будет продолжаться – Артур Ванецян
30/12/2021 14:06
«Вместо содержательного ответа оппозиции, оппозиционных деятелей пытаются запугать сфабрикованными уголовными делами и задержаниями. Это очень порочное явление, которое ставит под удар, в первую очередь, репутацию нашей страны», - заявил в интервью Hraparak.am руководитель парламентской фракции «Честь имею», бывший директор СНБ Армении  Артур Ванецян.
По его словам, сегодня мы широкими шагами отступаем от демократических ценностей.
«С другой стороны, правоохранительная система стала приспешником власти  – в буквальном смысле этого слова. Но я хочу еще раз обратиться к нашим офицерам, которые сегодня выполняют эти функции, напомнить, что ничто, в том числе нынешние власти, не вечно. Придет время отвечать. И перед законом ответят все – за свои действия или преступное бездействие», - подчеркнул Ванецян.
На вопрос, как долго будет продолжаться произвол властей, Ванецян ответил, столько времени, пока Никол и его команда у власти.
«Насилие, ненависть – часть их сущности, их почерк. Свидетельством сказанного стали недавние выборы в органы местного самоуправления и беззакония властей после оглашения итогов. Недавно я побывал в УИУ "Вардашен", где в рамках сфабрикованного уголовного дела содержится Мамикон Асланян, избранный в Совет старейшин Ванадзора. С радостью могу сказать, что у Мамикона было очень боевое настроение, высокая готовность бороться до конца», - сказал Артур Ванецян.