Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 28 նոր դեպք է գրանցվել. արձանագրվել է 1 մահ
Արցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 29-ին կատարվել է 332 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 28 նոր դեպք է գրանցվել: Մեկ օրում Արցախում արձանագրվել է 1 մահվան դեպք։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 68 վարակակիր: Բժիշկները 13 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 32-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 32323 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4800-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе подтверждено 28 новых случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 29 декабря проведено 332 теста на коронавирус, в республике подтверждено 28 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 68 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 13 пациентов как крайне тяжелое, 32 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 32 323 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 4800 – подтвержден положительный результат.