Որքան գումար է ծախսվել 2021-ի ընթացքում կորոնավիրուսի դեմ պայքարում. նախարարությունը թվեր է հրապարակել
07/01/2022 12:12
Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսային համավարակի (COVID-19) կանխարգելման, վերահսկման, բուժման և այլ համալիր միջոցառումների շրջանակներում ՀՀ առողջապահության նախարարության կողմից իրականացված ծախսերի մասով տրամադրվել է տեղեկատվություն` 2021 թվականի հունվարի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածի համար:
Նախարարությունից հայտնում են, որ աղյուսակում ներառված են բացառապես առողջապահության նախարարության կողմից կատարված ծախսերը, քանի որ ծախսեր եղել են նաև այլ գերատեսչությունների կողմից։
Համավարակով պայմանավորված՝ ծախսերը կրում են շարունակական բնույթ, որոնց մասին տեղեկատվությունը պարբերաբար կթարմացվի։

Минздрав Армении представил расходы на борьбу с COVID-19 в 2021 году
Министерство здравоохранения Армении предоставило информацию об осуществленных в период с 1 января по 1 декабря 2021 года расходах в рамках мер по профилактике, контролю и других комплексных мероприятий в связи с короновирусной эпидемией (COVID-19).
В Минздраве сообщают, что в таблицу включены только выполненные министерством здравоохранения расходы, поскольку расходы были произведены также другими ведомствами.
Отмечается также, что расходы на борьбу с коронавирусной эпидемией носят постоянный характер, посему периодически будет предоставляться дополнительная информация.