Ասկերանի Աստղաշեն գյուղի կորած բնակիչը հայտնաբերվել է մահացած
Ասկերանի շրջանի Աստղաշեն գյուղի բնակչից  հունվարի 6-ին ոստիկանության շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ նույն գյուղի 91-ամյա բնակիչ Է.Ա.-ն հունվարի 5-ին տնից դուրս է եկել և չի վերադարձել, հայտնում է Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը:
ԱՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության վարչության, Ստեփանակերտի քաղաքային վարչության, ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության և Ասկերանի ազգային անվտանգության ծառայողների հետ համատեղ ձեռնարկված փնտրողական միջոցառումների արդյունքում, երեկ՝ հունվարի 7-ին, ժամը 13:20-ի սահմաններում Աստղաշեն համայնքի վարչական տարածքում հայտնաբերվել է Է. Ա.-ի դին:
Դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժինը:

Пропавший житель села Астхашен Аскеранского района обнаружен мертвым
Накануне 6 января, в дежурную часть районной полиции Аскеранского района поступило сообщение от жителя общины Астхашен о том, что 91-летний житель этого села Э.А. 5 января вышел из дома и не вернулся, сообщает министерство внутренних дел Республики Арцах.
В результате предпринятых сотрудниками управления уголовного розыска полиции Республики Арцах, городского управления Степанакерта, Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах и национальной безопасности Аскерана совместных мероприятий, вчера, 7 января, около 13:20, тело Э.А. было обнаружено на административной территории общины Астхашен.
При наружном осмотре трупа следы насилия не выявлены. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Расследованием занимается отделение полиции Аскеранского района.