ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը զրուցել է Բելառուսի նախագահի և Հայաստանի վարչապետի հետ․ Փաշինյանը հայտնել է, որ Հայաստանը կկազմակերպի ՀԱՊԿ ԱԽ առցանց նիստը
08/01/2022 15:08
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցների ընթացքում քննարկել է իրավիճակը Ղազախստանում, որը կարգավորվելու միտումներ ունի, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Աջակցություն է հնչել առաջիկա օրերին ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի առցանց նիստ գումարելու մասին Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի առաջարկին։
Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ հայկական կողմը, որպես ՀԱՊԿ նախագահող երկիր, կզբաղվի այդ միջոցառման կազմակերպմամբ։

Президент РФ Владимир Путин провел телефонные разговоры с президентом Беларуси и премьер-министром Армении
Президент России Владимир Путин в ходе телефонных разговоров с президентом Беларуси Александром Лукашенко и премьер-министром Армении Николом Пашиняном обсудил текущую ситуацию в Казахстане, которая имеет тенденцию к успокоению и нормализации, сообщает пресс-служба Кремля.
Выражена поддержка высказанного президентом Казахстана Касым-Жомкатом Токаевым предложения о проведении в самое ближайшее время заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ в формате видеоконференции.
Никол Пашинян сообщил, что армянская сторона как действующий председатель ОДКБ займется организацией этого мероприятия.