Լավրով. Հուսով ենք, որ Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումը բարեհաջող կանցնի (Տեսանյութ)
Ռուսաստանը հույս ունի, որ հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ Մոսկվայում Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումը հաջող կանցնի, հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Մենք շատ ուրախ ենք, որ այսօր առաջին հանդիպումը տեղի է ունենում Մոսկվայում։ Մեր դերն է օգնել ուղիղ երկխոսության հաստատմանը։ Հուսով եմ, որ դա հաջող կլինի», - մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Լավրովը։
Այսօր Մոսկվայում տեղի է ունենում հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը։ Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչը Հայաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն է, իսկ Թուրքիայինը՝ ԱՄՆ-ում նախկին դեսպան Սերդար Քըլըչը։

Лавров: Россия надеется, что встреча Армении и Турции по нормализации отношений будет успешной (Видео)
14/01/2022 14:00
Россия надеется, что встреча спецпредставителей Армении и Турции в Москве по нормализации отношений пройдет успешно, заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров.
«Мы очень рады, что сегодня первая встреча проходит в Москве. Наша роль сводится к тому, чтобы помочь наладить прямой диалог. Надеюсь, что это будет успешным», - сказал Лавров в ходе пресс-конференции.
Сегодня в Москве проходит первая встреча спецпредставителей. Спецпредставителем Армении является зампредседателя армянского парламента Рубен Рубинян, а Турции - бывший посол в США Сердар Кылыч.