Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու Աբու Դաբիի թագաժառանգ, շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության խթանմանը վերաբերող հարցեր
18/01/2022 14:28
Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը զրույց է ունեցել Աբու Դաբիի թագաժառանգ, երկրի Զինված ուժերի գերագույն հրամանատարի տեղակալ, շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ:
Հայաստանի նախագահը և Աբու Դաբիի թագաժառանգը քննարկել են հայ-էմիրաթական բարեկամական հարաբերություններին և շարունակական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նրանք անդրադարձել են երկու երկրների միջև ներդրումներին և տնտեսության տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության խթանմանը, նախագահ Սարգսյանի՝ այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը վերաբերող հարցերի։

Президент Армении и наследный Принц Абу-Даби, Шейх Мохаммед бин Зайд Аль Нахайян обсудили вопросы стимулирования двустороннего сотрудничества
Находящийся с рабочим визитом в Объединённых Арабских Эмиратах президент Армении Армен Саркисян провёл беседу с наследным Принцем Абу-Даби, заместителем Верховного главнокомандующего Вооружёнными силами страны Шейхом Мохаммедом бин Зайдом Аль Нахайяном, сообщает пресс-служба президента республики.
Президент Армении и наследный Принц Абу-Даби обсудили вопросы, касающиеся армяно-эмиратских дружественных отношений и продолжающегося сотрудничества.
Они коснулись вопросов стимулирования взаимодействия двух стран в области инвестиций и различных отраслей экономики, обсудили ход реализации договорённостей, достигнутых в ходе визита президента Саркисяна .